Queen. „Bohemian Rhapsody” przebiło magiczną granicę wyświetleń na YouTube

/ 21 lipca, 2019

Są wykonawcy, szczególnie popowi i hip-hopowi, dla których przebicie miliarda wyświetleń na YouTube nie jest specjalnym wyczynem, ale w wypadku artystów rockowych jest to spore wydarzenie. Grono artystów, którym się to udało jest niezwykle wąskie, a znajdują się w nim chociażby takie zespoły jak Linkin Park, Guns N’ Roses czy grający na pograniczu rocka Coldplay.

Brian May porównuje Paula Rodgersa i Adama Lamberta jako wokalistów Queen

Teraz do tego grona dołączył najbardziej zasłużony w stawce, legendarny Queen. Miliard wyświetleń przekroczył oczywiście ich najbardziej znany utwór – „Bohemian Rhapsody”. Kompozycja przeżyła drugą młodość kilka miesięcy temu, gdy triumfy święcił film o tym samym tytule.

To doskonały moment, żeby odświeżyć sobie ten niezwykły utwór. Szczególnie, że z okazji pokonania magicznej granicy zespół Queen pokusił się o przygotowanie teledysku w odświeżonej wersji i w wysokiej rozdzielczości. Słuchajcie i oglądajcie:

Poniżej wpis, który pojawił się dziś na profilu Queen w serwisie Facebook:

 

Film „Bohemian Rhapsody” a sprzedaż muzyki Queen

Sukces filmu „Bohemian Rhapsody” to nie tylko bezpośrednie wpływy ze sprzedanych biletów, ale też wzrost zainteresowania muzyką Queen, co przełożyło się na większą sprzedaż płyt i streamingu.

Jak podaje „Billboard” w ciągu sześciu miesięcy od premiery „Bohemian Rhapsody” muzyka Queen była odsłuchiwana w streamingu trzy razy częściej w porównaniu z sześcioma miesiącami przed premierą i skoczyła od 588 milionów odsłuchów do 1,9 miliarda. W tym samym czasie sprzedaż piosenek skoczyła z 527 tysięcy do 1,9 miliona jednostek, a sprzedaż albumów wzrosła o 483% z 184 tysięcy do 1,1 miliona jednostek.

%%REKLAMA%%

Według „Billboard” w ciągu tych sześciu miesięcy zespół zarobił 18 milionów dolarów ze sprzedaży piosenek i płyt, w porównaniu z 4,4 milionem dolarów w podobnym okresie przed premierą filmu. W dniu premiery filmu piosenka „Bohemian Rhapsody” skoczyła z 87. miejsca na 15. miejsce wśród najczęściej słuchanych piosenek na świecie. Po raz trzeci w historii zawitała także w pierwszej setce notowania „Billboard Hot 100”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także