Alice Cooper zdradza, jak wyglądało „rzucenie picia” przez Lemmy'ego Kilmistera

/ 12 grudnia, 2019

Magazyn „Kerrang!” przepytał Alice Coopera na okoliczność wykonania utworu „Ace of Spades” przez dowodzony przez niego zespół Hollywood Vampires. Wokalista tak tłumaczył wybór utworu:

Gdyby Lemmy żył, na pewno byłby wampirem. Prawdopodobnie grałby u nas basie. Każdy z nas zna Lemmy’ego na różnych płaszczyznach, ponieważ grał z nami wiele razy – wszyscy w zespole mają za sobą jakąś trasę z Lemmym. Lubił podróżować.

– powiedział wokalista.

Temat rozmowy – ponieważ pojawiło się nazwisko Kilmistera – szybko zszedł na kwestie używek. Cooper opowiedział anegdotę związaną z piciem:

Rzuciłem picie 37 lat temu, ale któregoś razu Lemmy podszedł do mnie i powiedział „Skończyłem z alkoholem”, ale miał w ręku drinka. Powiedziałem więc: „To świetnie, a w szklance masz pewnie Coca-Colę?”, a on na to: „Nie, jest tam odrobina whiskey”. Jego sposobem na rzucenie picia było nie wypijanie całej butelki whiskey jednego wieczoru. Ograniczał się do pięciu, sześciu drinków.

Hollywood Vampires znów na trasie

Muzycy z Hollywood Vampires na nowej płycie postawili przede wszystkim na autorski materiał, choć nie zabrakło nowych interpretacji. Wśród coverów znalazły się kompozycje Davida Bowiego czy Johnny’ego Thundersa. Co ciekawe, za mikrofonem stawał nie tylko Cooper, ale i Depp oraz Perry. Album został dobrze przyjęty przez fanów, a Hollywood Vampires zapowiedzieli powrót na trasę.

Już oficjalnie wiadomo, że jeden z przystanków będzie miał miejsce w Polsce. Supergrupa Hollywood Vampires będzie jedną z gwiazd 14. Festiwalu Legend Rocka, który odbędzie się w Dolinie Charlotty. Koncert zaplanowano na 18 sierpnia 2020 roku, a bilety trafiły już do sprzedaży.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także