Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 z potężnym wzmocnieniem składu [LISTA]

/ 11 grudnia, 2019

Największą gwiazdą wśród zaproszonych artystów jest bez wątpienia amerykański zespół Cigarettes After Sex. Mówią o sobie, że grają „ambient pop”, ale w ich twórczości można doszukać się również shoegaze, slowcore i elementów dream popu. Zespół budował popularność publikując luźne single, covery i wiralowe klipy na YouTube. Pierwszy studyjny album grupy ukazał się w 2017 roku, a jego następca „Cry” trafił na sklepowe półki jesienią 2019 roku. Płyta została nagrana podczas nocnych sesji w willi na Majorce. „To medytacja na temat miłości i seksualności w XXI wieku” – tak opisał ostatnią płytę dziennik The Independent.

Poza Cigarettes After Sex, skład poszerzono o następujących wykonawców:

  • Floating Points (12.06)
  • Andy Stott (12.06)
  • DJ Tennis (12.06)
  • Gerd Janson (13.06)
  • Jennifer Cardini (12.06)

To dopiero początek odsłaniania programu 15. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice, a kolejne ogłoszenia już niebawem. W sprzedaży dostępne są karnety 3-dniowe i 2-dniowe. Podobnie jak w 2019 roku, festiwalowa niedziela będzie darmowa. Odbędzie się wówczas kolejny Fajrant!, czyli darmowy, taneczny maraton na katowickich Sztauwajerach.

%%REKLAMA%%

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja w sercu Śląska. Przyszłoroczna odsłona odbędzie się w dniach od 11 do 14 czerwca.

mg | fot. Radoslaw Kazmierczak

KOMENTARZE

Przeczytaj także