Alice in Chains. Utwór „Never Fade” został zainspirowany Cornellem i Staleyem

/ 25 sierpnia, 2018

Wczoraj swoją premierę miał długo oczekiwany następca krążka „The Devil Put Dinosaurs Here”. Album „Rainier Fog”, który ukazał się nakładem BMG, był promowany przez trzy, udostępnione przedpremierowo, utwory – „The One You Know”, „So Far Under” oraz „Never Fade. Tekst ostatniego z wymienionych został zainspirowany Chrisem Cornellem i Laynem Staleyem.

Na wstępie przypomnijmy: materiał na płytę „Rainier Fog” powstawał m.in. w Studio X (dawniej znane jako Bad Animals) w rodzinnym dla grupy mieście Seattle. To właśnie w tym miejscu zespół Alice in Chains nagrał ostatni album ze Staleyem na wokalu – krążek zatytułowany „Alice in Chains, który ukazał się w 1995 roku. 

William DuVall, wokalista zespołu, który napisał słowa do utworu „Never Fade, w wywiadzie udzielonemu magazynowi „Kerrang!, zdradził że nie chciał wyjść ze studia, dopóki nie napisze do końca kompozycji, która dotyczyła jego wspomnień:

Myślałem o mojej babci, która zmarła kilka miesięcy temu, wspominałem Layne'a Staleya oraz Chrisa Cornella, który odszedł miesiąc przed tym, jak zabrałem się pisanie tego utworu. Wszystko się ze mnie wylało i w konsekwencji zaczęło już świtać. Odniosłem wrażenie, że było to dość ważne duchowe przeżycie. To nie mogło wydarzyć się w innym miejscu.

Poniżej możecie zapoznać się ze wspomnianym utworem:

Producentem całości jest Nick Raskulinecz, który z zespołem współpracował przy dwóch poprzednich studyjnych płytach – „Black Gives Way to Blue” (2009) i „The Devil Put Dinosaurs Here” (2013). Grupa Alice in Chains krążek „Rainier Fog” nagrywała w studiach w Nashville, Los Angeles, a także – wspomnianym już – Seattle.

W wywiadzie dla „Guitar World” Cantrell w ten sposób scharakteryzował całość:

To cholernie mocna płyta. Jeszcze takiej nie nagraliśmy, mogę was zapewnić. Ale zawiera też wszystkie elementy, jakich możecie się po nas spodziewać. Jesteśmy dumni z napisanego przez nas materiału. Są tam rzeczy ciężkie, paskudne, piękne i dziwaczne, narkotyczne.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także