Ghost w wersji tanecznej, czyli nowy remiks już w sieci [AUDIO]

/ 25 sierpnia, 2018

1 czerwca nakładem Loma Vista Recordings na rynku ukazał się czwarty studyjny krążek szwedzkiej grupy Ghost, zatytułowany Prequelle”, na którym znalazło się 10 premierowych kompozycji, w tym udostępnione, przez zespół, w sieci single – „Rats” oraz „Dance Macabre”. Do tego drugiego powstał właśnie remiks, za który odpowiada francuski synthwave’owy artysta Francka Hueso posługujący się pseudonimem Carpenter Brut.

Tobias Forge (Ghost): Muzyka rockowa musi zrobić krok naprzód

Jestem wielkim fanem grupy od samego początku działalności. Kiedy otrzymałem możliwość supportowania Ghost w 2016 roku, byłem niezwykle podekscytowany. W kwietniu tego roku otrzymałem maila od Tobiasa, w którym zapytał, czy nie chciałbym zremiksować utworu „Dance Macabre”. Rzecz jasna natychmiast się zgodziłem. Chciałem dodać kawałkowi trochę klimatów funky oraz disco sznytu, nie ograniczając się wyłącznie do synthwave, bo tego właśnie wszyscy spodziewaliby się po moim remiksie. Uczyniłem więc ten utwór disco rockowym i wydobyłem popową stronę grupy, która – pod spodem – drzemie w ich muzyce

– powiedział Hueso.  

Poniżej możecie zapoznać się z nową wersją utworu „Dance Macabre”:

Tobias Forge, lider formacji Ghost, podkreślił, że Carpenter był jego pierwszym wyborem, gdy zastanawiał się, kto może zremiksować singiel.

Warto także wspomnieć, że do „Dance Macabre” zrealizowano interesujący, instagramowy teledysk, w którym widzimy plejadę znanych muzyków (m.in. Kirk Hammett, Chino Moreno czy M. Shadows) i ich reakcję na kompozycję grupy:

9 września zespół Ghost zagra koncert – już wyprzedany – w prestiżowym Royal Albert Hall. Następnie formacja ruszy w trasę po Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie – pod szyldem „A Pale Tour Named Death”. Rozpocznie się ona 25 października w Dallas w Teksasie, a zakończy 15 grudnia w Nowym Jorku. W przyszłym roku zespół będzie koncertował w Europie. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także