Alter Bridge rozpoczął pracę nad nowym albumem

/ 8 listopada, 2018

Mark Tremonti aktualnie koncertuje z zespołem Tremonti, promując płytę „A Dying Machine”. Już 14 listopada ponownie zagra w Polsce, tym razem w Krakowie. Myles Kennedy, który w tym roku wydał pierwszy solowy album, „Year Of The Tiger”, przez najbliższe miesiące będzie koncertował razem ze Slashem, w ramach promocji płyty „Living The Dream”. On też zawita do Polski – 12 lutego 2019 roku zagra w łódzkiej Atlas Arenie. Nawał obowiązków nie przeszkadza im jednak w myśleniu o macierzystym zespole.

Mark Tremonti stanął w obronie Taylor Swift

W rozmowie z „My Global Mind” Myles Kennedy przyznał:

Jak tylko skończę dzisiaj wywiady, wracam do komponowania. Mark Tremonti tak samo. W kwietniu spotkamy się, by nagrać nowy album. Póki co przerzucamy się pomysłami, są bardzo ekscytujące. Za wcześnie powiedzieć, jaki nastrój będzie panował na płycie, albo co na nią trafi. Razem z Markiem testujemy różne pomysły i sprawdzamy, które się utrzymają. Utwory, które wybierzemy zadecydują o zawartości płyty, a o tym przekonamy się w kwietniu.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy ukaże się nowy album, ale możliwe, że będzie to przed końcem 2019 roku. Dyskografię Alter Bridge zamyka koncertowy album CD/DVD „Live at the Royal Albert Hall” dokumentujący występ grupy z udziałem orkiestry. Ostatni album studyjny to zaś „The Last Hero” z października 2016 roku. Płyta dotarła do top 10 w wielu krajach, między innymi w USA i Wielkiej Brytanii.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także