Amerykanin ocenia polskich wykonawców: Macie naprawdę świetną muzykę [WIDEO]

/ 17 września, 2018

Amerykański twórca na kanale YouTube, Brian Velez, postanowił przysłuchać się polskiej muzyce. Na tapet wziął pięciu różnych wykonawców, reprezentujących różne style muzyki.

Na początek poleciał Behemoth i utwór „Blow Your Trumpets, Gabriel” z płyty „The Satanist”. Brian był pod wrażeniem teledysku i brzmienia zespołu. Przyznał, że wcześniej nie zetknął się z taką muzyką, ale że tak sobie wyobrażał black metal. Powiedział też:

Szalenie podoba mi się sama nazwa Behemoth, podoba mi się też to ile szczegółów mają postacie, a szczególnie w ich kostiumy.

Jako drugi w kolejce był reprezentant zupełnie innego brzmienia – discopolowy Long & Junior z piosenką „Kolorowa sukienka”.

Brian najpierw zastanawiał się, czy rzeczywiście taką muzykę puszczają w polskich klubach, a potem powiedział:

W trakcie piosenki zorientowałem sie, że język polski brzmi zupełnie inaczej niż go sobie wyobrażałem.

Kolejny był hip hop, czyli Paluch i „Bez strachu”. Mimo że Brian nie rozumiał tekstu, był pod wrażeniem flow poznańskiego rapera:

Czuję, że chciał przekazać coś pozytywnego na temat trudów życia. (…) Brzmi i wygląda na sfrustrowanego. Ma niesamowity flow, bardzo płynny.

Jako czwarta poleciała Luxtorpeda z przebojem „Autystyczny”. Ten numer wywarł szczególne wrażenie na twórcy kanału. Po zakończeniu utworu powiedział:

Nuciłem tekst, mimo że nie miałem pojęcia o czym on jest. Muzyka brzmi jak thrash metal połączony z punkiem i alternatywą. Jest bardzo interesująca.

Na koniec został Dawid Podsiadło i jego najnowszy przebój „Małomiasteczkowy”. Pomijając fakt, że Brian miał problem z wymówieniem nazwiska i tytułu, znowu był pod wrażeniem utworu i teledysku:

Naprawdę lubię polską muzykę indie. Jest niesamowita.

Całość możecie obejrzeć poniżej.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także