White Lies zagra dwa koncerty w Polsce

/ 17 września, 2018

Agencja Go Ahead zapowiedziała właśnie dwa przyszłoroczne koncerty zespołu White Lies. Londyńskie trio zagra 5 marca w warszawskiej Proximie i dzień później, 6 marca, w poznańskiej Sali Wielkiej CK Zamek. Bilety na oba koncerty trafią do sprzedaży 21 września o godzinie 10:00.

White Lies powrócą do Polski z nowym albumem – premiera „Five” zaplanowana jest na 1 lutego. Do tej pory ukazał się singiel „Time To Give”:

White Lies debiutowali w 2009 roku, albumem „To Lose My Life”, który odniósł spektakularny sukces. Czerpiąc inspirację z takich zespołów jak Talking Heads czy Joy Division, zdołali stworzyć swój styl, często nazywany „zimnofalowym post punkiem, połączonym z syntetycznym popem”. To specyficzne brzmienie szybko wyniosło grupę na pierwsze miejsca najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. Album zadebiutował na pierwszym miejscu notowania UK Albums, a zespół zaczął występować w najbardziej prestiżowych programach telewizyjnych i radiowych (Channel 4, Late Show with Dawid Letterman, BBC Radio itp.) oraz na najważniejszych scenach na całym świecie: od Japonii, poprzez Europę, po Stany Zjednoczone (zarówno jako główna gwiazda, jak i jako support m.in przed Snow Patrol i Glasvegas).

Znakomite recenzje kolejnego krążka – wydanego w 2011 roku „Ritual” – umocniły pozycję zespołu na międzynarodowej scenie i umożliwiły mu zagranie wyprzedanego koncertu na londyńskiej Wembley Arena.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także