Eminem nie daje za wygraną. Odpowiada nowym utworem na diss Machine Gun Kelly'ego

/ 17 września, 2018

31 sierpnia Eminem zaskoczył swoich wszystkich fanów. Raper postanowił, bez jakiejkolwiek wcześniejszej zapowiedzi, udostępnić nowy studyjny album zatytułowany „Kamikaze”, zaledwie dziewięć miesięcy po poprzednim krążku. Na dziesiątej studyjnej płycie muzyk rozlicza się z dziennikarzami, którzy negatywnie ocenili płytę „Revival”, a ponadto nie oszczędza także młodych raperów. 

Eminem pobił rekord Led Zeppelin oraz ABBY!

Na „Kamikaze” dostaje się m.in. Machine Gun Kelly'emu. Eminem w utworze „Not Alike” stwierdził, że młodszemu koledze brakuje odpowiednich umiejętności. 

Kilka dni później MGK postanowił odpowiedzieć raperowi z Detroit kompozycją „Rap Devil”. W swoim dissie wyśmiał brodę rapera i dodał, że Eminem przynudza na swoim ostatnich płytach. 

Shady odbił więc – po ponad tygodniu – piłeczkę i nagrał piosenkę „Killshot”, w której jasno zakomunikował, że kiedy był w wieku przeciwnika, miał na koncie już trzy ważne albumy, dzięki którym stał się wielką gwiazdą. Dodał także – jakże ironicznie – że woli być 80-letnim sobą niż 20-letnim MGK. Na sam koniec Eminem wyśmiewa ksywkę Machine Gun Kelly'ego.

Twórca płyty „Kamikaze” wyjaśnił ponadto w jednym z wywiadów, dlaczego na jego odpowiedź czekał tyle jego oponent. Raper powiedział, że po tym, jak diss MGK zyskał sporą popularność, zastanawiał się, czy „bawić się” w to dalej, ponieważ nie chciał jeszcze bardziej zwiększać zainteresowania jego twórczością. 

Chcę go zniszczyć, ale nie chcę uczynić go większym 

– dodał Eminem

Przypomnijmy, że w ostatni piątek album „Kamikaze” ukazał się oficjalnie na płycie CD. Znalazło się na niej 13 premierowych kompozycji. Starałem się tego nie przeintelektualizować, bawcie się – napisał muzyk na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. 

Warto też zwrócić uwagę na okładkę dziesiątej płyty Eminema. Jest ona czytelnym nawiązaniem do klasycznego krążka grupy Beastie Boys zatytułowanego „Licensed to III” z 1986 roku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także