Amerykański portal wybrał najlepsze metalowe płyty dekady. Na szczycie polski zespół

/ 9 listopada, 2019

„Consequence Of Sound” podsumował lata 2010-2019 zestawieniem 25 najlepszych metalowych płyt. Konkurencja była ogromna. Na liście znaleźli się tacy wykonawcy jak Judas Priest, Mastodon, Gojira, Deftones, Tool, czy Megadeth, ale szczyt podium przypadł zespołowi Behemoth i płycie „The Satanist”.

Nergal tłumaczy czy Behemoth jest zespołem blackmetalowym

Tak w uzasadnieniu napisali redaktorzy:

Dziesiąty album polskiego zespołu metalowego był pierwszymi dźwiękami stworzonymi przez Nergala od kiedy pokonał białaczkę. To otarcie się o nieznane nadało ton muzyce tria i zainspirowało najbardziej wściekły i nieprzejednany album w dyskografii.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Gojira z albumem „L’Enfant Savage”, a trzecie Deafheaven z „Sunbather”.

Całe zestawienie możecie przeczytać pod tym adresem.

%%REKLAMA%%

Behemoth zagra ze Slipknotem

Najpierw szereg koncertów w Wielkiej Brytanii, a następnie kilkanaście koncertów na kontynentalnej części Europy – tak w skrócie wyglądają koncertowe plany zespołu Slipknot. Jakiś czas temu grupa pochwaliła się w sieci plakatem, na którym wymienione zostały wszystkie miasta, które planuje odwiedzić.

Później więcej informacji przekazał zespół Behemoth, który będzie gościem specjalnym europejskich koncertów formacji Slipknot! Oba zespoły pojawią się w Polsce – koncert odbędzie się 6 lutego 2020 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także