Amy Lee (Evanescence) opublikowała solowy utwór [WIDEO]

/ 28 marca, 2017

Amy Lee najlepiej znana jest jako wokalistka popularnego zespołu rockowego Evanescence. Tym razem jednak możemy posłuchać jej solo, w utworze „Speak To Me”, który trafi na ścieżkę dźwiękową filmu „Voice From The Stone” w reżyserii Erica D. Howella.

Amy Lee zaprasza na koncert w Polsce

Film „Voice From The Stone”, który na ekrany amerykańskich kin trafi 28 kwietnia 2017 roku, ma być thrillerem, którego akcja toczy się w latach 50. XX wieku w nawiedzonym zamku w Tuscany. Czy utwór Amy Lee oddaje nastrój grozy filmu?

Amy Lee: „Speak To Me”

Amy Lee w wersji solo mogliśmy usłyszeć już wcześniej. W 2016 roku Amy Lee wydała debiutancki album „Dream Too Much” z piosenkami dla dzieci, a także płytę EP „Recover, Vol. 1” z przeróbkami utworów Portishead, U2, Led Zeppelin i Chisa Isaaka. W 2014 roku wystąpiła natomiast razem z Dave’em Eggarem w ścieżce dźwiękowej filmu „War Story” Marka Jacksona.

Evanescence. Nowa płyta i koncert w Polsce

Ostatnio Amy Lee przyznała, że Evanescence pracuje nad nowym, złożonym projektem. W rozmowie z „Team Rock” mówiła:

Pracujemy nad czymś nowym, ale jeszcze przez chwilę utrzymamy to w tajemnicy. Wkrótce wyjaśnię, co to jest. Jesteśmy w studiu, pracujemy nad nowym projektem i jest to coś innego. Nie będzie to po prostu nowy album Evanescence.

To coś wyjątkowego, złożonego, coś, czego wcześniej nie robiliśmy. Jesteśmy tym podekscytowani i pracujemy bardzo ciężko. Nie mogę się doczekać, żeby zdradzić, co to jest.

Nowy projekt Evanescence ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Poprzedni album Evanescence, zatytułowany po prostu „Evanescence” ukazał się w 2011 roku, docierając na sam szczyt zestawienia najpopularniejszych płyt w USA. Pod koniec 2016 roku dostaliśmy natomiast box „Ultimate Collection Box Set” zawierający winylowe edycje wszystkich studyjnych płyt: „Fallen”, „The Open Door” oraz „Evanescence”, a także materiał demo zatytułowany „Origin” oraz wydawnictwo „The Lost Whispers” z trudno dostępnymi nagraniami.

20 czerwca 2017 roku Evanescence po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Amy Lee z kolegami wystąpią na warszawskim Torwarze. Bilety w cenie od 160 PLN dostępne są w sprzedaży.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także