Mötley Crue. Powstanie film o zespole

/ 28 marca, 2017

Historia zespołu Mö​tley Crue to idealny materiał na filmową produkcję. O obrazie „The Dirt” zresztą mówi się już od jakiegoś czasu. W końcu jednak spływają konkretne informacje, które świadczą, że już niebawem na dużych ekranach ujrzymy biografię tej grupy. 

Kwietniowy numer „Teraz Rocka” od jutra w sprzedaży

Wiemy, że obraz powstanie na podstawie słynnej książki „The Dirt – Confessions of the World's Most Notorious Rock Band” (w naszym kraju pod tytułem: „Mötley Crue – Brud. Wyznania gwiazd rocka cieszących się najgorszą sławą”) autorstwa Neila Straussa, która ukazała się w 2001, z kolei na rynku polskim pojawiła się w 2010. Dlatego możemy być pewni, że w filmie nie zabraknie tego, z czego słynęła grupa, a mianowicie: narkotyków, atrakcyjnych dziewcząt oraz hektolitrów alkoholu. 

O przeniesieniu historii na wielki ekran mówi się już od dawna, a konkretnie od 2003 roku. Ostatnie doniesienia świadczą, że reżyserią projektu zajmie się Jeff Tremaine, twórca serialu i filmów pod szyldem „Jackass”. Za scenariusz z kolei mają odpowiadać Rich Wilkes oraz Tom Kapinos, czyli człowiek odpowiedzialny za słynny serial „Califronication”.  

Vince Neil, wokalista zespołu, w zeszłym roku w wywiadzie dla „Las Vegas Magazine” zapowiedział, że scenariusz filmu…

…jest bliski tego, co znalazło się w książce „The Dirt”, jeśli więc przeczytałeś, wiesz czego możesz się spodziewać. 

Ponadto poznaliśmy nowego producenta projektu – streamingowy gigant Netflix wyraził chęć nakręcenia tej biografii. Obecnie negocjują ze studiem Focus Features. Wiadomo również, że współproducentami filmu są muzycy tley CrueTommy Lee, Vince Neil, Mick Mars oraz Niki Sixx, który zakończyli karierę pod słynnym szyldem w grudniu 2015 roku. Kapela zobowiązała się, że już nigdy nie wystąpi razem na scenie. Powrotu zabrania słynny dokument „Cessation Of Touring Agreement”, który w obecności świadków podpisali członkowie Mö​tley Crue

tley Crue to jeden z najsłynniejszych glam metalowych zespołów w historii. W czasie trwającej od 1980 roku kariery kapela sprzedała ponad 100 milionów płyt na całym świecie. Szczyt popularności osiągnęła w latach 80., kiedy ukazywały się słynne krążki: „Shout at the Devil”, „Theatre of Pain”, „Girls, Girls, Girls” oraz „Dr. Feelgood”. Ostatni album formacji, „Saints of Los Angeles, pochodzi z czerwca 2008 roku.tley Cure na swoim koncie mają 10 studyjnych krążków. 31 grudnia 2015 w Los Angeles zespół zagrał po raz ostatni, kończąc tym samym ponad 30. letnią karierę. 

Mötley Crue: „Girls, Girls, Girls”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także