Paul McCartney pracuje nad nową płytą

/ 28 marca, 2017

Paul McCartney wraca do studia, żeby rozpocząć pracę nad swoim siedemnastym albumem. Poprzednia studyjna płyta byłego Beatlesa ukazała się w 2013 roku pod tytułem „New”.

Paul McCartney walczy o utwory The Beatles

W rozmowie dla BBC 6 Music Sir Paul powiedział:

Robię nową płytę, co sprawia mi wielką frajdę. Jestem w środku całego procesu. Pracuję z producentem, z którym pracowałem dwa lata temu nad muzyką do filmu animowanego. Pracował z Beckiem i zdobył za to nagrodę za Album Roku. Potem pracował z Adele i zdobył nagrody za Piosenkę Roku, Album Roku i oczywiście Producenta Roku.

Martwi mnie jedynie to, żeby ludzie nie pomyśleli sobie: „Och, Paul chwyta to, co jest aktualnie na topie”.

Tytuł i data premiery nowej płyty Paula McCartneya nie są jeszcze znane, ale to nie jedyne wydawnictwo, na którym usłyszymy wielkiego Beatlesa. W lutym Sir Paul odwiedził w studiu swojego kolegę z The Beatles, Ringo Starra, który także pracuje nad nową płytą.

Dziękuję za wizytę i wspaniałe partie basu. Kocham cię stary, peace and love

– napisał na swoim koncie na Twitterze, Starr.

24 marca 2017 roku trafiła do sklepów natomiast reedycja płyty Paula McCartneya „Flowers In The Dirt” z 1989 roku. Wersja rozszerzona wydawnictwa zawiera aż trzy dyski, wypełnione nagraniami demo i utworami wcześniej oficjalnie niewydanymi. Jednym z nich jest piosenka „Twenty Fine Fingers” zarejestrowana z Elvisem Costello, do tej pory znana wyłącznie z bootlegów.

Ponadto artysta, z okazji przypadającego na 22 kwietnia 2017 roku Record Store Day, zamierza wydać limitowaną kasetę z trzema utworami demo „Flowers In The Dirt – The Cassette Demos With Elvis Costello”. Znajdą się na niej utwory „I Don’t Want To Confess”, „Shallow Grave” i „Mistress & Maid” zarejestrowane w 1989 roku. Paul przyznał:

Nie słyszałem tych nagrań od wieków, ale kiedy posłuchałem, wiedziałem, że muszę je wydać. Nagraliśmy je na taśmę i wysłaliśmy do Elvisa, który również był zachwycony. Postanowiliśmy, że musimy je wydać na płycie EP lub czymś w tym stylu i oto nastała odpowiednia chwila.

Szczegóły dotyczące nowego wydawnictwa Paula McCartneya mamy poznać wkrótce.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także