Angus Young (AC/DC) posłał wiązkę gitarzyście Mastodon. Ten nie pozostał dłużny

/ 31 lipca, 2018

Gitarzysta AC/DC zainspirował całe pokolenia gitarzystów na całym świecie. Angus Young swoją grą, solówkami, scenicznym image’em i kompozycjami, wraz ze swoim bratem, nieżyjącym już Malcolmem Youngiem, wywrócili rockową scenę do góry nogami. Jednym z jego wielkich fanów jest Brent Hinds, gitarzysta i wokalista zespołu Mastodon. Gdy tylko miał okazję spotkać się z Angusem, wyraził swój podziw, ale reakcja Angusa go bardzo zawiodła.

Australia wypuściła znaczki AC/DC z błędami

Podczas wywiadu dla podcastu „Let There Be Talk” Brent Hinds opowiadał, jak spotkał Angusa Younga podczas rozdania nagród Golden God. Jeden z jego przyjaciół, wiedząc jak wielkim fanem Younga jest Hinds, zaproponował, by ten zaprowadził go do łazienki:

Wziąłem go więc pod ramię i zaprowadziłem do łazienki. Poczekałem aż wyjdzie, a gdy tylko wyszedł, powiedziałem: „Hej, chciałem ci tylko podziękować za to, co robisz”.

Spojrzał na mnie, jakbym miał gębę umorusaną w gównie. Dodałem więc: „Gdyby nie ty, nie byłoby mnie tutaj”. On zapytał: „O czym ty gadasz?”. Odparłem: „Dzięki tobie zacząłem grać na gitarze”.

Na co on: „Przestań mi szczać do kieszeni”. Odpowiedziałem: „Pieprz się” albo coś w tym stylu. „Twoja kieszeń jest za nisko, by do niej szczać”.

Zwrot „szczać komuś do kieszeni” to australijskie slangowe powiedzenie sugerujące, że rozmówca prawi nam komplementy, żeby tylko coś od nas zdobyć. Myślicie, że Angus Young potraktował Brenta Hindsa obcesowo?

rf | fot. Weatherman90

KOMENTARZE

Przeczytaj także