Frances Bean Cobain: Mój ojciec wyglądał jak płaczliwa pi*da

/ 31 lipca, 2018

Choć twórca filmu dokumentalnego „Cobain: Montage of Heck” Brett Morgen miał pełne wsparcie ze strony najbliższych i przyjaciół lidera Nirvany, produkcja była w wielu przypadkach krytykowana – również przez tych, którzy uczestniczyli przy jej tworzeniu.

Frances Bean Cobain: Kurt nie popierałby łamania praw w USA

W ostatnim wywiadzie dla „Independent” szczerze o filmie dokumentalnym wypowiedziała się Frances Bean Cobain, córka wokalisty:

Ten film okazał się nie tym, na co liczyłam. Pierwsza połowa była piękna, ale druga… wszyscy znienawidziliśmy Kurta. Każdy gdzieś w głowie mówił: „Ty płaczliwa pi*do. Co jest z tobą nie tak?”. To nie odzwierciedlało tego, co faktycznie chcieliśmy przekazać.

Matka Kurta Cobaina, Wendy, przyznała już po premierze filmu, że żałowała współpracy z Morgenem. Czy Frances Bean Cobain ma podobne odczucia?

Nie żałuję, że z nim pracowałam. Żałuję, że nie byłam bardziej zaangażowana w tę współpracę. Brałam za dużo narkotyków. Byłam nieobecna. Nie byłam w stanie dać właściwego wkładu.

Film dokumentalny „Cobain: Montage of Heck” miał swoją premierę 24 stycznia 2015 roku i w dość dogłębny sposób przedstawił życie i twórczość lidera Nirvany. Przy jego tworzeniu udział wzięli chociażby członkowie zespołu – Dave Grohl i Krist Novoselić – a także najbliżsi muzyka – poza wspomnianą Frances Bean, również Courtney Love, czyli żona wokalisty.

Produkcja zyskała spore uznanie, o czym świadczy chociażby siedem nominacji do nagród Emmy.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także