Angus Young o brzmieniu AC/DC: Wszyscy od razu wiedzą, że to my

/ 9 listopada, 2020


Niektórzy zarzucają AC/DC, że od kilku dekad nagrywają niemalże identyczne utwory. Jak przekonuje Angus Young, takie od zawsze było założenie zespołu.


Nie ma wątpliwości, że AC/DC ma swój niepowtarzalny styl. Wszystkie utwory posiadają przynajmniej kilka charakterystycznych elementów, które definiują brzmienie legendarnego zespołu. Jednym się taka powtarzalność podoba, innym nie. Pewne jest jedno – na płycie „Power Up”, która pojawi się 13 listopada, nie będzie muzycznej rewolucji.

Ne jest to jednak przypadek, o czym w radiu Rock 105.5 mówił lider AC/DC, Angus Young:

Zawsze dążymy do tego, aby stworzyć utwory o potężnym brzmieniu. Gdy ktokolwiek je usłyszy ma natychmiast rozpoznać, że to AC/DC i nikt inny. Musisz dodać te wszystkie elementy do siebie – szczególnie gitary, które są u nas zawsze z przodu; jesteśmy zespołem gitarowym (…) Już podczas pisania, składania nowych utworów i ich tworzenia, zawsze mamy jeden cel – wszyscy muszą natychmiast wiedzieć, że to co usłyszą, to właśnie AC/DC.

Choć znamy tylko jeden utwór zapowiadający płytę „Power Up”, wydaje się, że AC/DC osiągnęło swój cel. Brzmienie natychmiast sugeruje, z jakim zespołem mamy do czynienia…

Na płytę trafią następujące utwory:

 1. Realize
 2. Rejection
 3. Shot In The Dark
 4. Through The Mists Of Time
 5. Kick You When You’re Down
 6. Witch’s Spell
 7. Demon Fire
 8. Wild Reputation
 9. No Man’s Land
 10. Systems Down
 11. Money Shot
 12. Code Red
KOMENTARZE

Przeczytaj także