Live Nation prognozuje, kiedy powrócą koncerty na dużą skalę

/ 9 listopada, 2020


Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a organizatorzy koncertów są w coraz gorszej sytuacji. Gigant na rynku – Live Nation – prognozuje, kiedy powrócą duże koncerty. Realny termin?


W trzecim kwartale tego roku dochód Live Nation, giganta na rynku koncertowym, spadł o ponad 95%. W podobnej sytuacji są inni organizatorzy, którzy nie mogą działać w czasie pandemii COVID-19.

Choć sytuacja jest dynamiczna i trudna do analizy, przedstawiciel Live Nation – Michael Rapino – przewiduje, że „koncerty na dużą skalę powrócą latem 2021 roku”. Sama firma zapowiedziała, że planuje wdrożyć niezbędne procedury, które będą miały zapewnić bezpieczeństwo uczestników i artystów.

Od procedur sanitarnych, poprzez przyjazne dla fanów formy kupowania biletów, aż po możliwość przeprowadzania testów. Dążymy do wyznaczenia standardów, które zapewnią spokój ducha artystom, ekipom i fanom – przed, w trakcie i po koncercie.

– powiedział Rapino.

Choć przed nami jeszcze daleka droga, branża z zapartym tchem czeka na powrót koncertów i festiwali. Wiele z nich – również tych organizowanych w Polsce – zostało odwołanych i przeniesionych właśnie na połowę 2021 roku. Czy powrót koncertów za kilka miesięcy jest w ogóle realny? Czas pokaże.

KOMENTARZE

Przeczytaj także