Angus Young zdradza, czy Axl Rose mógł zostać na dłużej w AC/DC

/ 5 listopada, 2020


Choć fani byli podzieleni, wokalista Guns N’ Roses poradził sobie jako zastępca Brian a Johnsona. Czy mógł zostać w AC/DC na dłużej?


W 2016 roku dość nieoczekiwanie wokalistą AC/DC został Axl Rose. Frontman Guns N’ Roses zastąpił zmagającego się z problemami ze słuchem Briana Johnsona. Choć wybór podzielił fanów, z perspektywy czasu przyznać można, że Rose poradził sobie w tej trudnej roli.

Po trasie koncertowej pojawiały się nawet słuchy, że AC/DC nagra album z wokalistą Guns N’ Roses. Jak wiemy, nie doszło do tego, ale Angus Young zapytany został, czy w ogóle Axl Rose był brany pod uwagę jak kandydat na wieloletniego wokalistę zespołu. Oto jego odpowiedź:

Nigdy podobne plany się nie pojawiły. Axl był naprawdę hojny i pomógł nam zagrać trasę, gdy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Zadzwonił do nas i powiedział, że może pomóc, jeśli nie będzie to kolidowało z jego własnymi planami… Chciał spróbować zmierzyć się z utworami, które sam lubi i sugerował nam kilka, których nie grałem od dawna. Jestem bardzo wdzięczny, że zgłosił się na ochotnika i pomógł nam zrealizować plany. Ma jednak własne życie.

Ostatecznie do składu AC/DC powrócił Brian Johnson i muzycy znów spotkali się w studiu nagraniowym. Efektem tego jest album „Power Up”, który pojawi się już 13 listopada.

Na płytę trafią następujące utwory:

 1. Realize
 2. Rejection
 3. Shot In The Dark
 4. Through The Mists Of Time
 5. Kick You When You’re Down
 6. Witch’s Spell
 7. Demon Fire
 8. Wild Reputation
 9. No Man’s Land
 10. Systems Down
 11. Money Shot
 12. Code Red
KOMENTARZE

Przeczytaj także