System Of A Down wrócił z nową muzyką [WIDEO]

/ 6 listopada, 2020


System Of A Down zaskoczył wszystkich powracając z premierowym materiałem.


System Of A Down opublikował dwie nowe piosenki: „Protect The Land” i „Genocidal Humanoidz”. To pierwszy premierowy materiał zespołu od 15 lat. Piosenki są odpowiedzią na konflikt w Górskim Karabachu.

Zespół napisał w oświadczeniu:

Nadeszła pora, żebyśmy przemówili razem jednym głosem. Te dwie piosenki opowiadają o ponurej i poważnej wojnie jaka toczy się w naszej ojczyźnie, którą jest Artsakh i Armenia. Skorumpowane reżimy Alijewa w Azerbejdżanie i Erdogana w Turcji nie tylko chcą zagarnąć Artsakh i Armenię, ale też dopuszczają się zbrodni przeciw ludzkości, celem osiągnięcia swojej misji.

Utworów możecie wysłuchać poniżej.

W wywiadzie dla „Rolling Stone” perkusista John Dolmayan twierdzi, że to on zainspirował kolegów do nagrania piosenek:

Wysłałem im wiadomość: „Niezależnie od naszych relacji i przeszłości, powinniśmy odłożyć wszystko na bok, wejść do studia i stworzyć piosenkę dla naszych ludzi, żeby zwrócić uwagę całego świata na tę sytuację”. Dostałem bardzo pozytywne odpowiedzi.

Wokalista Serj Tankian mówi:

Nie robię tego jako artysta dla siebie czy System Of A Down, ani dla innych członków zespołu. Robimy to dla naszych ludzi. To nie jest decyzja artystyczna, ani biznesowa. To przejaw aktywizmu.

Członkowie zespołu zaznaczają, że wydanie tych utworów nie oznacza, że System Of A Down pracuje nad nową płytą.

KOMENTARZE

Przeczytaj także