Anja Orthodox (Closterkeller) o Sinead O’Connor: Była jednym z moich drogowskazów

/ 11 września, 2023
fot. Robert Drózd


Sinead O’Connor zainspirowała wiele wokalistek na całym świecie. Jedną z nich była Anja Orthodox.


Sinead O’Connor zmarła 26 lipca 2023 roku w wieku 56 lat. Irlandzka artystka pozostawiła po sobie niezwykły dorobek, który omawiamy we wrześniowym wydaniu „Teraz Rocka”.

Jedną z osób, które inspirowały się Sinead jest Anja Orthodox z Closterkeller, która w wypowiedzi dla „Teraz Rocka” powiedziała:

Sinead była dla mnie jednym z drogowskazów na mojej drodze wokalistki. Przewróciła mi kompletnie w głowie, gdy usłyszałam Mandinkę zwłaszcza następstwa dźwięków przed refrenem, które otworzyły mi oczy na tereny do tej pory przeze mnie niezwiedzane. Naprawdę mną to niesamowicie wstrząsnęło. Zaczęłam zgłębiać ten temat. Bardzo dużo dla mnie znaczyła. Jak wściekła słuchałam płyty The Lion And The Cobra i czułam z nią duże powinowactwo muzyczne. Potem okazało się, że słusznie, bo wyszła z takich samych korzeni jak ja. Imponowała mi szalenie jako wokalistka i osoba tworząca ciekawe dźwiękowo struktury. Bardziej śledziłam ją jako wokalistkę, jej życia prywatnego nie będę komentować. Pamiętam jednak, że jak dowiedziałam się, że jej syn popełnił samobójstwo, pomyślałam, że ona za nim odejdzie i tam będzie najszczęśliwsza. See you, Sinead.

Wszystko o Sinead O’Connor znajdziesz we wrześniowym numerze „Teraz Rocka”, w którym poświęciliśmy jej wkładkę.

WRZEŚNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także