Anthrax o koncertach Wielkiej Czwórki: Chcielibyśmy do tego powrócić

/ 5 kwietnia, 2017

W czerwcu 2010 roku na warszawskim Lotnisku Bemowo odbył się pierwszy koncert Wielkiej Czwórki Thrash Metalu. Na jednej scenie zaprezentowali się: Metallica, Slayer, Megadeth oraz Anthrax. Czy jest taka możliwość, żeby zespoły wróciły do tego pomysłu, ku uciesze fanów?

Piwo Megadeth ze złotym medalem 

Frank Bello, basista Anthraxu, powiedział co nieco na ten temat w rozmowie z portalem internetowym knac.com:

Musicie porozmawiać z Metalliką. My jesteśmy gotowi. Jestem pewny, że zespoły, które były w ten projekt zaangażowane, powiedzą, że była to jedna z najlepszych rzeczy jaka zdarzyła się w ich karierze. Taki symbol naszego koleżeństwa. Dla fanów była to znakomita okazja, aby zobaczyć cztery zespoły, które razem dorastały na scenie. Myślę, że to był świetny pomysł Metalliki. Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi, wszyscy dobrze się dogadujemy. Myślę, że Metallica wie, że wszyscy chcielibyśmy do tego powrócić, bo to było wspaniałe doświadczenie. Tyle osób nas o to pyta, niemal w każdym wywiadzie. Oni chcieliby to ponownie zobaczyć, a my z kolei chcielibyśmy być tego częścią. 

Kirk Hammett, gitarzysta Metalliki, nie tak dawno wypowiedział się, że jego zdaniem Wielka Czwórka powróci do wspólnych występów:

Co prawda nie ogłosiliśmy jeszcze żadnych koncertów Wielkiej Czwórki w przyszłości, ale osobiście widzę możliwość takich występów. Nie wiem kiedy, ale widzę coś takiego.

Te koncerty są formą celebracji nas wszystkich, celebracji naszej muzyki i publiczności, która lubi to, co zrobiliśmy. Czemu nie robić tego częściej?

Również lider Megadeth, Dave Mustaine, chętnie wystąpiłby ponownie pod tym szyldem, postawił jednak pewne warunki:

Byłoby świetnie, gdyby grały tylko cztery nasze zespoły. Jeśli na trasie Wielkiej Czwórki masz dodatkowe cztery czy pięć innych, mniejszych zespołów, umniejszają one ten fenomen. Powinniśmy mieć wyznaczony podobny czas, podobną dekorację, żeby nasze zespoły zostały przedstawione jako równe sobie. [Metallica sprawiała, że] wyglądało to jak koncert jednego zespołu i trzech supportów. Parę razy nie byliśmy nawet razem na jednej scenie. Na festiwalu nie ma szans, żeby zdążyć spod jednej sceny na drugą, na początek kolejnego koncertu. Uważam, że to nieuczciwe. Jeśli ma to być Wielka Czwórka, powinniśmy być tylko my i powinniśmy mieć równe szanse.

A co o tym sądzi obóz Slayera? Kerry King nie wierzy, że to się w przyszłości uda: 

Po prostu nie sądzę, żeby kiedykolwiek nadszedł taki moment, gdzie cztery wielkie zespoły w tym samym okresie będą miały wolny czas, żeby to się stało.

Wokalista i basista SlayeraTom Araya, powiedział natomiast, że na przeszkodzie kolejnych koncertów Wielkiej Czwórki stoi „polityka jednego konkretnego zespołu”. Nie uściślił jednak, który zespół ma na myśli. Możemy się jedynie domyślać. 

Przypomnijmy: pierwszy koncert Wielkiej Czwórki odbył się 16 czerwca 2010 roku w Warszawie. W latach 2010-2011 Metallica, Slayer, Megadeth i Anthrax koncertowali razem w Europie, a także w Stanach Zjednoczonych. Ostatni koncert Wielkiej Czwórki odbył się 14 września 2011 roku w Nowym Jorku.

Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax: „Am I Evil?”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także