Jarocin 2017. Nowi wykonawcy w line-upie

/ 5 kwietnia, 2017

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2017. Dzisiaj organizatorzy Jarocin Festiwal ogłosili kolejnych wykonawców, którzy dołączyli do line-upu. Są to: Dezerter, Hey, Syny i Resina. Czyli połączenie festiwalowych legend z debiutantami.  

Capital of Rock 2017. Dołączył nowy wykonawca

Dezerter i Hey to grupy, które debiutowały na festiwalu w Jarocinie. Hey po raz pierwszy pojawił się ćwierć wieku temu, z kolei Dezerter, wówczas jako SS-20, w 1982 roku. 

Dezerter to legendarny punkrockowy zespół, czołowy przedstawiciel niezależnej sceny lat osiemdziesiątych, grający nieprzerwanie od ponad 30 lat. Cechą charakterystyczną grupy, dowodzonej przez Roberta Materę i Krzysztofa Grabowskiego, są mocne teksty, które opisują otaczającą nas rzeczywistość.  

Hey, czyli jeden z najbardziej znaczących zespołów w dotychczasowej historii polskiego rocka. Zespół powstał w 1992 roku w Szczecinie, inicjatorem był gitarzysta Piotr Banach. Od samego początku istnienia wokalistką jest Katarzyna Nosowska, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmatyczna autorka tekstów.   

Syny to z kolei duet balansujący na skraju hip-hopu oraz alternatywy. Obecnie grupa przygotowuje się do wydania swojego drugiego studyjnego albumu. Słuchacze w Jarocinie będą mieli więc okazję usłyszeć kilka premierowych kompozycji podczas koncertu. 

Resina to artystka, która swoje występy opiera na minimalistycznym brzmieniu wiolonczeli zapętlonym na looperze. Ostatnio wydała swój album dla brytyjskiej oficyny FatCat Records. 

Zmieni się miejsce festiwalu. Z obrzeży miast impreza przeniesie się do centrum. Festiwal zostanie rozbity na kilka scen – jedna z nich znajdzie się na rynku w Jarocinie, inne w położonym blisko parku. Organizatorem edycji jest Spichlerz Polskiego Rocka – Muzeum Regionalne w Jarocinie

Do współpracy nad programem tegorocznej edycji Jarocin Festiwalu organizatorzy zaprosili Wojciecha Waglewskiego, Fisza i Emade, a także Krzysztofa Zalewskiego. Między innymi dzięki ich wyborom w Jarocinie wystąpią: Organek, Lao Che, Illusion, O.S.T.R., Lilly Hate Roses, Wojtek Mazolewski Quintet, Natalia Przybysz, Decapitated, Kaliber 44, Happysad czy Mitch & Mitch. Z kolei zwieńczeniem festiwalu będzie projekt MOTYW:NIEMEN – ostatni dzień będzie w całości poświęcony twórczości legendarnego muzyka. 

Jarocińskie Rytmy Młodych

W ramach Jarocin Festiwal 2017 odbędzie się także akcja Jarocińskie Rytmy Młodych. Jury w składzie: Piotr Metz, Krzysztof Zalewski, Michał Wiraszko, Artur Rawicz oraz Tomasz Jankowski wyselekcjonowało 50 zespołów, które teraz powalczą o udział w koncertach eliminacyjnych. Obecnie na stronie www.rytmy.jarocinfestiwal.pl trwa głosowanie internautów na ulubionego młodego artystę. Macie czas do 9 kwietnia, do godziny 23:59. Spośród wszystkich zespołów, tylko dwudziestka trafi do następnego etapu, gdzie będą występować w koncertach półfinałowych (30 kwietnia w Rudzie Śląskiej, 6 maja w Gdańsku, 14 maja w Poznaniu i 27 maja w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej) i zawalczą o końcowy triumf.  

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także