Anthrax zbiera pomysły na nowy album

/ 28 marca, 2018

Perkusista Charlie Benante, w wywiadzie dla portalu Metal Wani, został zapytany o postęp prac nad następcą ostatniego albumu Anthrax„For All Kings”, który ukazał się w 2016 roku. 

Iron Maiden wypuszcza automaty do pinballa

Muzyk powiedział:

Część pomysłów przechowuje w formie demówek. W zasadzie już jestem na ścieżce prowadzącej do nowej płyty. Zajmie to troszkę czasu, zanim zbierzemy się wszyscy i zaczniemy naprawdę pracować nad nowym materiałem. Ale tak: zacząłem już pisać nowe piosenki, brzmią one świetnie.

Mam już jakieś siedem czy osiem pomysłów w wersji demo. Prawdopodobnie, tak jak przy okazji poprzedniego albumu, będę musiał wybierać z około dwudziestu kompozycji. Po prostu chcę mieć ich jak najwięcej, abyśmy mogli później powiedzieć: „Och, te są świetne, a te wymagają jedynie drobnych poprawek”.

Jak zdradził perkusista grupy – kilka utworów pozostało z sesji do poprzedniego albumu, ale najprawdopodobniej z nich nie skorzystają. Benante wyjaśnia to w ten sposób: 

Zawsze powtarzam, że niektóre pomysły, które nie znalazły się na płycie, mogą stać się punktem wyjścia dla kolejnego albumu. Potem jednak wyrzucam je do kosza. Nowe rzeczy są lepsze od poprzednich. Czasami w grę wchodzi mała część, więc nie wykluczam niczego. 

27 kwietnia na półki sklepowe trafi natomiast DVD zatytułowane „Kings Among Scotland”, na którym znajdziemy zapis wyprzedanego występu zespołu (z 15 lutego 2017 roku) w Barrowlands Ballroom w Glasgow w Szkocji, a także nagrania dodatkowe.

Intensywnie zapowiada się sezon koncertowy dla zespołu Anthrax. Muzycy będą bowiem towarzyszyli formacji Slayer podczas ich pożegnalnej trasy po Ameryce. Na scenie pojawią się także inne kapele: Testament, Lamb of God, Napalm Death czy Behemoth.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także