Garbage zapowiada reedycje słynnego albumu

/ 28 marca, 2018

22 czerwca na rynku ukaże się specjalne wydanie albumu „Version 2.0” (1998), na którym znalazły się takie utwory jak m.in. „I Think I'm Paranoid” czy „Push It”. Poznaliśmy jego szczegóły.  

Ronnie Wood zaskoczony wynikiem badań

Wiadomo, że w wersji deluxe, oprócz zremasterowanych utworów, które oryginalnie znalazły się na drugim albumie Garbage, znajdą się B-Side'y pochodzące z tamtego okresu działalności zespołu. Krążek będzie dostępny w różnych formatach: wersja podstawowa na CD lub podwójnym pomarańczowym winylu. Z kolei edycja deluxe: 3LP lub 2CD. 

Całość zapowiada kompozycja „Lick the Pavement”:

To brzmienie dojrzewającego zespołu, ewoluującego i przede wszystkim zdobywającego zaufanie. Kiedy zaczynaliśmy nagrania, podjęliśmy świadomą decyzję, by nie wymyślać siebie na nowo, ale raczej wykorzystać to, czego nauczyliśmy się w trakcie tworzenia debiutu i przefiltrowaliśmy to przez nową technologię cyfrową, z którą mieliśmy do czynienia. Pod względem brzmieniowym krążek momentami jest ostry jak brzytwa innym razem pięknie delikatny. To chyba nasz najlepszy album

– mówi perkusista grupy Butch Vig

Tak prezentuje się tracklista:

CD1

 1. Temptation Waits
 2. I Think I'm Paranoid
 3. When I Grow Up
 4. Medication 
 5. Special 
 6. Hammering in My Head
 7. Push It 
 8. The Trick Is to Keep Breathing 
 9. Dumb 
 10. Sleep Together
 11. Wicked Ways
 12. You Look So Fine

CD2 B-sides (dostępny tylko w wersji deluxe)

 1. Can't Seem To Make You Mine 
 2. 13x Forever
 3. Deadwood
 4. Get Busy With The Fizzy 
 5. Soldier Through This
 6. Thirteen 
 7. Lick The Pavement
 8. Medication (Acoustic)
 9. Tornado 
 10. Afterglow

Po premierze, która nastąpiła w maju 1998 r., album „Version 2.0” trafił na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii – osiągnął status podwójnej platyny. Na całym świecie rozeszło się ponad 4 miliony egzemplarzy. Ponadto krążek uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Grammy (za Album Roku) oraz MTV Europe Awards.

Grupa Garbage, na której czele od początku działalności stoi charyzmatyczna wokalistka Shirley Manson, powstała w 1994, rok później na rynku ukazał się ich pierwszy album, entuzjastycznie przyjęty, „Garbage”. Na swoim koncie mają siedem studyjnych krążków, ostatni z nich ukazał się w 2016 roku pod tytułem „Strange Little Birds”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także