Arch Enemy zapowiada dwa klubowe koncerty w Polsce

/ 9 lutego, 2018

Po rewelacyjnym występie grupy, który odbył się w Warszawie we wrześniu ubiegłego roku, Arch Enemy wraca do naszego kraju – tym razem na dwa koncerty. Melodyjni death metalowcy wystąpią 16 czerwca w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później 17 czerwca w gdańskim B90. W roli supportów obejrzymy występy Jinjer oraz Totem.

Pat Torpey (Mr. Big) nie żyje

Przedsprzedaż biletów startuje już w najbliższy poniedziałek, 12 lutego, o godzinie 11:00.

Obecnie dorobek Arch Enemy obejmuje 10 płyt studyjnych, z których ostatnią jest wydana w 2017 roku „Will To Power". I właśnie ten materiał formacja Michaela Amotta promować będzie na koncertach w Polsce. Będzie ogrom pięknych melodii, gitarowych solówek i pojedynków Amotta z gigantem gitary Jeffem Loomisem (eks-Nevermore, eks-Sanctuary), a pochodząca z Kanady Alissa będzie powalać wokalami oraz czarować kostiumami.

Arch Enemy również na Przystanku Woodstock

Niedawno Jurek Owsiak ogłosił nazwę pierwszego zagranicznego wykonawcy tegorocznego Przystanku Woodstock – ku uciesze licznych polskich fanów była to wspomniana już formacja Arch Enemy. W składzie imprezy są również Lao Che oraz francuski zespół The Inspector Cluzo.

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

W ubiegłym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao czy Nocny Kochanek.

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także