Autor tekstów grupy Grateful Dead nie żyje

/ 9 lutego, 2018

John Perry Barlow, amerykański poeta, eseista, a także autor tekstów piosenek dla zespołu Grateful Dead, zmarł 7 lutego w wieku 70 lat. Przyczyna jego śmierci nie została podana, jednak jak informuje amerykańska stacja NBC News artysta zmagał się w ostatnim czasie z problemami zdrowotnymi.

Jeff Ament (Pearl Jam) zapowiada kolejny solowy album

Barlow przyszedł na świat 3 października 1947 roku. Dla fanów muzyki rockowej znany był przede wszystkim jako wieloletni autor tekstów (pisał je wraz z Bobem Weirem) legendarnego amerykańskiego zespołu Grateful Dead, który działał między 1965 a 1995 rokiem, uważanego za symbol ruchu hippisowskiego oraz słynącego z występów na żywo (muzycy grupy określani są mianem ojców chrzestnym tzw. jam bandu). Dla grupy Barlow napisał tekst do takich piosenek jak „Mexicali Blues”, „Black-Throated Wind” czy „Looks Like Rain”.

Był także uważany za jednego z pionierów internetu. W 1990 roku wraz z Mitchem Kaporem oraz Johnem Gilmorem założył Electronic Frontier Foundation, organizację pozarządową, której celem była walka o wolności obywatelskie (np. prawo do anonimowości, prywatności i wolności słowa w internecie).

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także