Arctic Monkeys przerabiają The Strokes. To nie jedyne zaskoczenie! [WIDEO]

/ 25 lipca, 2018

11 maja na rynku ukazał się szósty studyjny krążek grupy, na której czele stoi Alex Turner, zatytułowany „Tranquility Base Hotel & Casino”.  Muzycy, przed jego wydaniem, zdecydowali się na dość nietypowy marketingowy chwyt i postanowili całości nie promować żadnym singlem itd. Tak, więc wówczas wiedzieliśmy o płycie dość niewiele. Wiadomo było na przykład, że album otwiera utwór „Star Treatment”, w którym wokalista przyzna, że chciałby grać… w The Strokes. Ostatnio miał ku temu „okazję”. 

Arctic Monkeys pobili rekord należący do Liama Gallaghera

Podczas wczorajszego koncertu w Nowym Jorku Arktyczne Małpy zagrały legendarną kompozycję z repertuaru wspomnianej formacji – „Is This It?” z tak samo zatytułowanej debiutanckiej płyty z 2001 roku. Wybór miejsca nie był przypadkowy – w końcu ekipa Juliana Casablancasa pochodzi właśnie z tego miasta. Poniżej możecie posłuchać tego koweru:

To nie jedyna niespodzianka jaka czekała na fanów. Ostatnio wszystkich zaskoczył… Alex Turner, który postanowił ściąć nieco włosy, ku – zapewne – rozpaczy płci pięknej.  Debiut nowego image'u nastąpił, dzień wcześniej, w programie „The Late Show with Stephen Colbert”, podczas którego zaprezentowali utwór „The Ultracheese”:

W poniedziałek muzycy udostępnili w sieci tajemniczy, osadzony w klimatach science-fiction, teledysk do utworu tytułowego. Za wideoklip, podobnie jak w przypadku obrazu zrealizowanego do utworu „Four Out Of Five”, odpowiedzialni są Ben Chappell i Aaron Brown

Brytyjska formacja, w ramach promocji swojego najnowszego albumu, wystąpiła w tym roku w naszym kraju. Arctic Monkeys byli jednym z czterech headlinerów tegorocznej edycji festiwalu Open'er. Relacja z tego koncertu, jak i całej imprezy, znajdziecie w najnowszym numerze „Teraz Rocka”, który do sprzedaży trafił dzisiaj. Natomiast w lipcowym wydaniu miesięcznika 10-stronicową wkładkę poświęciliśmy właśnie Turnerowi i spółce.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także