Yoko Ono zapowiada „nowy” album. Znajdzie się na nim również słynny utwór Johna Lennona

/ 25 lipca, 2018

Album, zatytułowany „Warzone”, ukaże się na rynku 19 października tego roku. Na płytę trafi dwanaście starych kompozycji z repertuaru Yoko Ono, które będą nagrane w nowych wersjach, a także… legendarny utwór Johna Lennona, a mianowicie „Imagine”, również w innej odsłonie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku artystka została uznana przez stowarzyszenie The National Music Publishers Association (NMPA) współautorką wspomnianej piosenki. 

Poniżej możecie zapoznać się z pierwszą muzyczną zapowiedzią nadchodzącego wydawnictwa, czyli eksperymentalnym utworem tytułowym (pierwotnie znalazł się on na albumie „Rising” z 1996 roku), w którym usłyszycie zniekształcony odgłos strzałów karabinów maszynowych, a także jęki zwierząt:

Świat jest tak popieprzony. Rzeczywistość, w której żyjemy, jest dla wszystkich osób bardzo trudna. To „strefa wojny”. Lubię tworzyć rzeczy w nowy sposób. Każdego dnia nabierają one nowego znaczenia

– powiedziała Ono

Natomiast przedstawiciele artystki zwrócili uwagę, w oświadczeniu, na zaangażowany społecznie charakter jej muzycznej twórczości:

Nie jest za późno, by zmienić coś na świecie, potrzebujemy teraz Yoko bardziej niż kiedykolwiek.

Szczegółowa tracklista albumu prezentuje się następująco:

 1. Warzone
 2. Hell In Paradise
 3. Now Or Never
 4. Where Do We Go From Here
 5. Woman Power
 6. It’s Gonna Rain
 7. Why
 8. Children Power
 9. I Love All of Me
 10. Teddy Bear
 11. I’m Alive
 12. I Love You Earth
 13. Imagine

Okładka płyty, na której znajdą się utwory stworzone w okresie 1970-2009, prezentuje się natomiast następująco:

Dyskografię Yoko Ono – jak na razie – zamyka album „Take Me to the Land of Hell”, który na półkach sklepowych pojawił się we września 2013 roku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także