Arctic Monkeys rozpoczęli prace nad nowym albumem

/ 27 września, 2017

To już oficjalna informacja – grupa Arctic Monkeys w tym miesiącu weszła do studia nagraniowego i rozpoczęła prace nad długo oczekiwanym następcą albumu „AM”, który ukazał się cztery lata temu.

Lion Shephard prezentuje nowy teledysk

W wywiadzie dla magazynu motocyklowego „For the Ride” basista grupy (i zapalony miłośnik dwóch kółek) Nick O'Mailey potwierdził tą informację. Jak możemy przeczytać, rozmowa odbyła się „dzień przed rozpoczęciem nagrań długo oczekiwanej szóstej płyty w tajnym miejscu we wrześniu”. Ponado O'Mailey powiedział, że następca „AM” ukaże się w przyszłym roku, ponieważ „jeśli tak się nie stanie, będziemy mieli problemy”. 

W ostatnim czasie członkowie Arctic Monkeys byli zaangażowani w inne przedsięwzięcia: perkusista Matt Helders wziął udział w nagraniu płyty „Post Pop Depression” Iggy’ego Popa i Josha Homme, a wokalista Alex Turner wraz z The Last Shadow Puppets wydał longplay „Everything You've Come To Expect” i EP „The Dream Synopsis”.
 
Poprzedni album Arctic Monkeys, „AM”, okazał się jedną z najważniejszych płyt 2013 roku, zdobywając w Wielkiej Brytanii potrójną Platynę i szczyt list przebojów, a w USA dochodząc do miejsca 6. i sprzedając się niemal w milionie egzemplarzy. Magazyny „NME” i „Q” uznały go albumem roku, wiele innych umieściło go w pierwszej dziesiątce najważniejszych płyt 2013 roku. Z płyty tej pochodzi między innymi utwór „Do I Wanna Know?”. Teledysk zrealizowany do tej kompozycji obejrzało już ponad pół miliarda osób.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także