As I Lay Dying uzasadnia decyzję o powrocie i daje pierwszy od lat koncert [WIDEO]

/ 18 czerwca, 2018

16 czerwca grupa As I Lay Dying dała pierwszy od pięciu lat koncert. Zespół wystąpił w San Diego, a bilety rozeszły się w cztery minuty. Był to pierwszy koncert grupy od czasu, kiedy wokalista Tim Lambesis trafił do więzienia za próbę zlecenia zabójstwa własnej żony.

Córka Chrisa Cornella wykonała dla niego wzruszający utwór

Przed koncertem grupa udostępniła półgodzinny film, w którym wyjaśnia decyzję powrotu do gry z wokalistą.

W emocjonalnej konwersacji członkowie zespołu wspominają pierwsze spotkanie z wokalistą po opuszczeniu więzienia.

Nick Hipa mówi:

Pierwsze spotkanie z Timem nie było miłe. Mówiłem: „Widziałem, jak mówisz, że ci przykro. Mówiłeś to wiele razy, ale kiedy to będzie prawda? Skoro ci przykro, to dlaczego to zrobiłeś?”.

Jego żal był szczery. Brał na siebie odpowiedzialność za wszystko, co zrobił. Starałem się wejrzeć w głąb jego duszy, szukając braku autentyczności. Wmawiałem sobie, że tylko udaje. Ale nie znalazłem.

Gdy wreszcie wyzbyłem się sceptycyzmu, ujrzałem przed sobą kogoś autentycznie skruszonego, żałującego i nie mogącego cofnąć tego, co zrobił.

Wszyscy, którzy byli mu bliscy poczuli się zranieni, a także osoby, które go wspierały.

Nie wolno zapominać o tym, co zrobił, będzie musiał z tym żyć aż do końca swoich dni.

Gdy ujrzałem, kim się stał wyrzuciłem z siebie ten ból, ten brak nadziei. Zamieniłem je w nienawiść, która rządziła mną przez te lata, ale która wyniszczyła mnie od środka.

Tim Lambesis podsumował całość słowami:

Nie będę próbował bronić tego, co zrobiłem, bo byłoby to niedorzeczne. Mogę tylko naprawić to, co się da, wyrazić skruchę i skierować moją energię na coś pozytywnego. Ostatnią rzeczą, jaką chcę robić, to bronić siebie, bo jest to sprawa nie do obrony.

Poniżej możecie obejrzeć całą dyskusję członków As I Lay Dying.

A tutaj możecie obejrzeć pierwszy po latach koncert zespołu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także