Atrocious Filth wyda „OVV” na winylu

/ 18 stycznia, 2023
fot. Bartłomiej Kuźniak


Winylowej reedycji doczeka się album „OVV” Atrocious Filth.


Atrocious Filth powstał w 1991 roku w Olsztynie. Pomimo że związany ze sceną metalową, od samego początku odstawał od klasycznego metalu brawurowymi pomysłami, dlatego też niektórzy zaliczają Atrocious Filth do metalu progresywnego i industrialnego razem z ówczesnym Kobongiem czy Kinsky. To co jest najbardziej charakterystyczne dla muzyki zespołu to nieszablonowe podejście do aranżacji i kompozycji oraz brutalność brzmienia.

Do pierwszego składu zespołu należeli: Krzysztof „Docent” Raczkowski (bębny, ex-Vader) Sławomir „Małga” Jóźwiak (bas) oraz Andrzej „Andzi” Choromański (gitara). Na przestrzeni lat skład zmieniał sie wielokrotnie i przez zespół przewinęli się m.in.:  Leszek „Shambo” Rakowski (ex-Vader & Slashing Death), Maciej Iwan oraz Tomasz „Yogi” Adamski.

Debiutancka płyta “100% Jesus” ukazał się w 1994 roku i nagrywana była w studio Złota Skała Roberta Brylewskiego. Drugie wydawnictwo, czyli mini płyta „Moans” wyszła dopiero w 2016 roku. Najnowsza i jednocześnie najbardziej komplementowana płyta ”OVV” powstała w składzie Andrzej Choromański, Tomasz Bardega i Leszek Rakowski z Bartkiem Kuźniakiem jako producentem w 2021 roku.

Wydany pierwotnie w styczniu 2021 roku, drugi pełny album Olsztynian dostępny wreszcie w wersji winylowej! Materiał został zremasterowany oraz wzbogacony graficznie. Wydawcą jest Moans Music.

fot. Bartłomiej Kuźniak

KOMENTARZE

Przeczytaj także