Audioslave. Wspólny występ po latach

/ 18 stycznia, 2017

Audioslave wystąpią po raz pierwszy od 2007 roku, kiedy to wokalista Chris Cornell (Soundgarden) zdecydował się odejść z zespołu. Wokalista oraz gitarzysta Tom Morello, basista Tim Commerford i perkusista Brad Wilk (występujący oryginalnie w Rage Against The Machine) znani są z wypowiedzi podkreślających ich orientację polityczną oraz sprzeciwu wobec działań Donalda Trumpa, które okazały się wystarczająco silnym powodem do reunionu zespołu.

Audioslave: Wszyscy chcą reaktywacji

Audioslave powstali w 2001 roku, kiedy instrumentaliści Rage Against The Machine połączyli siły z wokalistą Chrisem Cornellem, który rozwijał solową karierę po opuszczeniu Soundgarden w 1997 roku.

Audioslave stworzyli trzy albumy. W 2002 roku ukazał się ich debiut, zatytułowany po prostu „Audioslave”. W 2005 roku na rynku pojawił się „Out Of Exile”, a rok później „Revelations”.

Zespół działał do 2007 roku, kiedy Cornell zaczął poszukiwać inspiracji w różnych kierunkach muzycznych i ostatecznie powrócił do Soundgarden w 2010 roku. Tymczasem muzycy RATM dawali sekretne koncerty w okresie 2007-2011.

O powrocie zespołu muzycy mówili już od połowy poprzedniego roku. Reunion jest pozytywną informacją w obliczu nawału obowiązków. Muzycy RATM mocno zaangażowali się w projekt Prophets of Rage, a Cornell zajęty był swoją solową karierą oraz ciągle powstającą płytą Soundgarden. Czy koncert będzie pretekstem do stworzenia nowego albumu Audioslave?

Audioslave: Like a Stone

GW

KOMENTARZE

Przeczytaj także