Wokalista Avenged Sevenfold chwali Gojirę

/ 18 stycznia, 2017

Avenged Sevenfold promują swoją najnowszą płytę „The Stage”, która ukazała się końcem października 2016 roku. Zespół promuje album na koncertach i mediach, udzielając licznych wywiadów. Wśród nich znalazł się dłuższy wywiad z niemieckimi dziennikarzami, gdzie muzycy opowiadali o inspiracjach we współczesnym rocku i metalu.

Avenged Sevenfold zazdrości Metallice

Na pytanie o najlepsze, współcześnie funkcjonujące zespoły, M.Shadows bez wahania wskazał na francuską kapelę: „Gojira. Są niesamowici”. Avenged Sevenfold nieustannie rozwijają swój styl. W swojej wypowiedzi, wokalista podkreślił czym zespół się inspiruje i wskazał czy wpływa to na kształt kompozycji w ich własnej muzyce:

Jeżeli inni robią coś naprawdę fajnego, co urywa głowę i jest świetne, to jasne. Słuchałem Wolfmother i Gojiry kiedy przeszło mi przez głowę: „ na oba zespoły działają prawdopodobnie te same wpływy, ale obie kapele zrobiły z nimi coś całkowicie różnego. Są to prawdopodobnie wpływy Black Sabbath i Led Zepplin, ale oba zespoły wprowadziły swój własny styl w interpretacji dźwięków starego rocka.

Dla mnie, zespoły jak Gojira, wnoszą coś naprawdę fajnego i świeżego na scenę. Płyta Davida Bowie’go była dla mnie bardzo innowacyjna. ,,Blackstar” jest niesamowity. Jest sporo dobrych i inspirujących rzeczy do przesłuchania.

The Stage” – najnowsza płyta Avenged Sevenfold zadebiutowała na 4 miejscy zestawienia Billboard 200 w listopadzie zeszłego roku. Album ukazał się bez prawie jakiejkolwiek promocji. Tydzień wcześniej ukazał się jedynie teledysk do utworu tytułowego, który możecie zobaczyć poniżej.

Avenged Sevenfold: The Stage

GW

KOMENTARZE

Przeczytaj także