Avenged Sevenfold odwołuje trasę z powodu choroby wokalisty

/ 21 lipca, 2018

Zespół Avenged Sevenfold niespodziewanie odwołał nadchodzącą trasę koncertową po USA z zespołami Prophets Of Rage, Three Days Grace i Ho99o9. Powodem jest poważna infekcja wirusowa, jakiej nabawił się wokalista, M. Shadows. Grupa umieściła oświadczenie na swojej oficjalnej stronie.

Johnny Christ: Chcemy zostać największym zespołem na świecie

Matt Shadows napisał w oświadczeniu:

Po europejskiej trasie koncertowej dopadła mnie okropna infekcja wirusowa, która pozbawiła mnie głosu. Starałem się odpoczywać, odwiedzałem lekarzy, ale z głosem było coraz gorzej. Po tygodniach na sterydach okazało się w czym problem. Na moich strunach głosowych utworzył się pęcherzyk wypełniony krwią, przez którego nie mogą wibrować. Mówiąc w skrócie: nic nie mogę śpiewać, a każda próba tylko pogarsza sprawę. Na szczęście lekarze twierdzą, że po trzech miesiącach odpoczynku, wszystko powinno wrócić do normy.

Niestety, oznacza to, że musimy odwołać wszystkie zaplanowane koncerty. (…)

Chcę, żebyście wiedzieli, że próbowałem wszystkiego, żeby móc zaśpiewać. Po prostu w tej chwili jest to niemożliwe.

Kilka miesięcy temu M. Shadows przyznawał w wywiadach, że po zakończeniu trasy koncertowej w USA grupa zamierza wziąć trochę wolnego, zanim zacznie pracować nad nowym albumem:

Ta trasa rozrastała się przez ostatnie dwa lata. Zdetonujemy parę ładunków, zrobimy wielkie show i pożegnamy się w wielkim stylu zanim przejdziemy w stan hibernacji przed rozpoczęciem prac nad nową płytą.

Jeszcze nie wiadomo, jak obecna sytuacja wpłynie na zmianę planów Avenged Sevenfold.

Dyskografię grupy zamyka album „The Stage”, który ukazał się jesienią 2016 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także