Jerry Cantrell (Alice in Chains) udostępnia solowy utwór z myślą o komiksie [AUDIO]

/ 20 lipca, 2018

Soundtrack do „Dark Nights: Metal” ze stajni DC zapowiadany był już w zeszłym roku, ale projekt zaczął się finalizować dopiero teraz. W maju usłyszeliśmy utwór „Red Death” perkusisty Mastodona, Branna Dailora, z kolei w ubiegłym miesiącu poznaliśmy kompozycję wokalisty Deftones, Chino Moreno zatytułowaną „Brief Exchange”. Teraz do tego grona dołączył natomiast Jerry Cantrell z Alice in Chains.

Chino Moreno (Deftones) na soundtracku do komiksu DC „Dark Nights"

Gitarzysta zaproponował „Brief Exchange”, który został nagrany w studiu w Los Angeles. Za produkcję odpowiada kompozytor filmowy Tyler Bates (gitarzysta odpowiedzialny za brzmienie dwóch ostatnich płyt Marilyna Mansona) oraz Mike Elizondo (znany ze współpracy z takimi artystami jak m.in. Eminem czy Twenty One Pilots). Z kompozycją możecie zapoznać się poniżej:

Ścieżka dźwiękowa jest związana z nowym komiksem „Dark Days: The Road to Metal”, który ukazał się 22 maja. Do tej pory poznaliśmy łącznie pięć utworów. 

Alicja powraca z nową płytą

Długo oczekiwany następca krążka „The Devil Put Dinosaurs Here” ukaże się na rynku 24 sierpnia nakładem BMG i będzie zatytułowany „Rainier Fog”. Do tej pory formacja Alice in Chains udostępniła dwie muzyczne zapowiedzi nadchodzącego wydawnictwa – „The One You Know” oraz „So Far Under”. Na albumie znajdzie się 10 premierowych kompozycji. 

Producentem całości jest Nick Raskulinecz, który z zespołem współpracował przy dwóch poprzednich studyjnych płytach. Grupa Alice in Chains krążek „Rainier Fog” nagrywała w studiach w Nashville, Los Angeles, a także w rodzinnym Seattle, po raz pierwszy od ponad 20 lat.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także