Avenged Sevenfold pod presją fanów przygotowali nową wersję swojego utworu

/ 24 września, 2018

Nowa piosenka Avenged Sevenfold zatytułowana „Mad Hatter” kilka dni temu została opublikowana w sieci. Powstała na potrzeby ścieżki dźwiękowej gry „Call of Duty: Black Ops 4”, która do sklepów trafi 12 października.

W pierwszej chwili fani byli zachwyceni możliwością zapoznania się z nowym utworem Avenged Sevenfold, ale szybko przyszła refleksja, że kompozycja nie brzmi jak należy – podejrzewali, że chodzi o nieudany mix. Rację w serwisie Reddit przyznał im M. Shadows:

Chciałem przekazać wam najnowsze wieści związane z „Mad Hatter”. Zobaczyliśmy narzekania na mix i całkowicie się z tym zgadzamy! (…) Dobrą wiadomością jest, że żyjemy w czasach, gdy można szybko naprawić swoje błędy i to właśnie uczyniliśmy.

Zespół zapewnił, że w najbliższym czasie właściwa wersja „Mad Hatter” trafi do radia i serwisów streamingowych, ale tymczasem opublikowali poprawioną kompozycję w sieci (można ją znaleźć pod tym adresem).

O piosence „Mad Hatter” wokalista M. Shadows powiedział w „Kerrang!”:

Jest mroczna i posępna. Chcieliśmy zawrzeć w niej inne brzmienie niż takie typowe dla strzelanki. Dzięki takim utworom możemy eksperymentować ze swoim brzmieniem. Tę umieściłbym w szufladce „mroczna alternatywa”.

W lipcu Avenged Sevenfold odwołał wszystkie zaplanowane koncerty ze względu na infekcję wirusową wokalisty. Matt Shadows napisał w oświadczeniu:

Po europejskiej trasie koncertowej dopadła mnie okropna infekcja wirusowa, która pozbawiła mnie głosu. Starałem się odpoczywać, odwiedzałem lekarzy, ale z głosem było coraz gorzej. Po tygodniach na sterydach okazało się w czym problem. Na moich strunach głosowych utworzył się pęcherzyk wypełniony krwią, przez którego nie mogą wibrować. Mówiąc w skrócie: nic nie mogę śpiewać, a każda próba tylko pogarsza sprawę. Na szczęście lekarze twierdzą, że po trzech miesiącach odpoczynku, wszystko powinno wrócić do normy.

Niestety, oznacza to, że musimy odwołać wszystkie zaplanowane koncerty. (…)

Chcę, żebyście wiedzieli, że próbowałem wszystkiego, żeby móc zaśpiewać. Po prostu w tej chwili jest to niemożliwe.

Kilka miesięcy temu M. Shadows przyznawał w wywiadach, że po zakończeniu trasy koncertowej w USA grupa zamierza wziąć trochę wolnego, zanim zacznie pracować nad nowym albumem – to nastąpi najpewniej dopiero w 2019 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także