Avenged Sevenfold przygotował płytę, ale szybko jej nie wyda. Dlaczego?

/ 31 grudnia, 2020


Fani Avenged Sevenfold muszą uzbroić się w cierpliwość. Nowa płyta zespołu jest prawie gotowa, ale nie ujrzy szybko światła dziennego.


M. Shadows w rozmowie dla „Kerrang!” przyznał, że Avenged Sevenfold ma niemal ukończony nowy album, jednak grupa nie zamierza go szybko wydawać. Dlaczego?

M. Shadows mówi:

Nikt nie chce wydawać płyty, jeśli nie może ruszyć w trasę. Dziś nagrywanie rocka trwa zbyt długo i jeśli ktoś nagrywa płytę przez trzy lata, a potem ją wydaje i przez kolejny rok nie może grać koncertów to nie ma sensu. Za rok ludzi nie będzie obchodziła płyta sprzed roku. Nikt nie będzie czekał na trasę. Spójrz na iTunes albo na Spotify i zobacz, jak to się wszystko szybko zmienia. Kiedy nową płytę wyda Gojira, Metallica czy Megadeth ludzi nie będzie obchodziła płyta z zeszłego roku. Jeśli trzy lata pracujemy nad płytą to chcemy mieć pewność, że jak ruszymy w trasę, ludzie będą nią podekscytowani.

A jaka jest nowa płyta Avenged Sevenfold? Matt wyjawia:

Zupełnie nie brzmi jak „The Stage”. To kompletnie nowy kierunek, niczego podobnego wcześniej nie nagraliśmy. Jest bardzo eklektyczna i dzika.

Pozostaje więc czekać, aż Avenged Sevenfold będzie mógł ruszyć w trasę.

KOMENTARZE

Przeczytaj także