Kirk Hammett wspomina, jak Metallica mogła zostać wyrzucona z trasy z Ozzym

/ 31 grudnia, 2020


Członkowie Metalliki nabroili i bali się, że zostaną wyrzuceni z trasy z Ozzym Osbourne’em.


W 1986 roku Metallica ruszyła we wspólną trasę z Ozzym Osbourne’em. Szybko znaleźli wspólny język, ale pojawił się pewien problem. Sharon Osbourne chciała trzymać Ozzy’ego z dala od alkoholu, a Metallica nie wylewała za kołnierz.

W wywiadzie dla „Icons” Kirk Hammett wspomina zabawną anegdotę:

Kiedyś nasz bus i bus Ozzy’ego zatrzymały się na postoju. Sharon nas ostrzegła: „Nie możecie pić przy Ozzym. Jeśli już musicie pić to przelejcie alkohol do kubka, ale nie dawajcie mu nic”. Wszyscy wysiedli z naszego busa oprócz Cliffa i wszyscy wysiedli z busa Ozzy’ego oprócz Ozzy’ego. Ozzy w końcu wysiadł z busa i wsiadł do naszego, zobaczył Cliffa i zapytał od razu „masz piwo?”, a Cliff: „jasne, jest tam, weź sobie”. Po 20 minutach wracamy do busa i widzimy pijącego Ozzy’ego. „O kurwa! Co robić?”. Nie wiedzieliśmy, co zrobić. W końcu nasz tour menadżer poszedł do busa Ozzy’ego, wziął na stronę jego tour menadżera i powiedział: „Mamy problem! Zabierz Ozzy’ego z naszego busa”. Po 10 minutach ich tour menadżer przyszedł i powiedział: „Ozzy, ruszamy”, a Ozzy: „Ale ja chcę jechać z nimi”. „Ozzy, musimy trzymać się razem, jedziemy”. I Ozzy wyszedł. Baliśmy się, że wykopią nas z trasy. Zdarzyło się kilka takich sytuacji, po których baliśmy się wyrzucenia z trasy, ale nie wyrzucili nas.

Wciąż dostępny jest pakiet pięciu Wydań Specjalnych, wśród których znajdziecie także Wydanie poświęcone Metallice oraz Black Sabbath i Ozzy’emu Osbourne’owi. Możecie go zakupić tylko na naszej stronie.

5X WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także