Członkowie Avenged Sevenfold zagrali w barze po pijaku

/ 17 marca, 2017

Kilka dni temu zespół Avenged Sevenfold zakończył swoją europejską trasę koncertową. Podczas dnia wolnego w Helsinkach grupa relaksowała się w Hard Rock Cafe, kiedy członkowie po kilku drinkach nagle zatęsknili za sceną.

Metallica ogłosiła trasę po Europie

Cała rzecz wydarzyła się w helsińskim Hard Rock Cafe, gdzie w środku nocy panowie z Avenged Sevenfold odpoczywali przed koncertem w stolicy Finlandii. Czterej członkowie zespołu (nie dołączył do nich gitarzysta Zacky Vengeance) weszli na malutką scenę znajdującą się w klubie i spróbowali zagrać swój utwór „Nightmare”. Film dokumentujący to wydarzenie trafił do sieci:

Europejska trasa koncertowa promująca wydany w zeszłym roku album „The Stage” rozpoczęła się na początku styczna, a zakończyła 10 marca 2017 roku w Oslo. Grupie Avenged Sevenfold towarzyszyły na niej zespoły Disturbed i Chevelle. W przygotowaniu atrakcji towarzyszących trasie grupa korzystała z pomocy Cirque du Soleil. W wywiadzie dla „Metal Hammer” wokalista M. Shadows powiedział:

Produkcja, którą wynajęliśmy jest inna niż to, co widziałem. Ludzie, z którymi pracujemy nie robią tras koncertowych, tylko występy Cirque du Soleil. Wiele zespołów żyje oddycha i umiera metalową sceną 2016 roku, ale my żyjemy we własnym świecie i próbujemy robić rzeczy inaczej niż inni. Nigdy nie uważałem, że pasujemy do tej sceny. Będziemy robili to, na co mamy ochotę, a jeśli zmienimy tym przemysł, to wspaniale.

Niestety, nie wszystko przebiegało szczęśliwie. W nocy z 20 na 21 lutego 2017 roku po koncercie w Stuttgarcie, podczas rozmontowywania sceny jeden z technicznych spadł z dużej wysokości na drugiego. Pierwszy z nich – 26-latek – przeżył wypadek, ale odniósł poważne obrażenia, drugi – 19-letni Marvin P. – zginął na miejscu. Zespół musiał także odwołać koncert w Mediolanie z powodów problemów z głosem u Matta Shadowsa.

10 maja 2017 roku Avenged Sevenfold ruszy w trasę koncertową po USA razem z Metallicą, Volbeat i Gojirą.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także