Steven Adler dostał zakaz wypowiadania się na temat Guns N' Roses?

/ 17 marca, 2017

Choć Steven Adler nie znalazł się w składzie reaktywowanego Guns N’ Roses, wystąpił gościnnie na kilku koncertach.

Guns N' Roses w Polsce. Bilety w sprzedaży

Niedawno, w wywiadzie dla podcastu „One On One With Mitch Lafon”, Steven Adler wyjawił, że miał grać z Guns N’ Roses na całej trasie, w utworach z płyty „Appetite For Destruction”. Podczas prób jednak doznał kontuzji pleców, a po powrocie do zdrowia dowiedział się, że nie zagra z zespołem.

Basista Duff McKagan zadzwonił do mnie i powiedział: „Stary, nie będziesz już z nami grał. Nie jedziesz w trasę”.

Nie są jednak jasne powody tego nagłego rozstania. W rozmowie z magazynem „Rolling Stone” Steven Adler odmówił wdawania się w szczegóły.

Miałem możliwość zagrać z nimi w zeszłym roku i było to najlepsze, co mogło mnie spotkać. Szkoda, że nie było z nami Izzy’ego, ale było świetnie. Nic więcej nie mogę na ten temat powiedzieć. Bardzo mi przykro. To wszystko, co mogę powiedzieć. Nie mam nic do dodania. Mówię to szczerze, bardzo szczerze, przysięgam na Boga, że nie mogę ci zdradzić, dlaczego nie mogę powiedzieć nic więcej. Szczerze. Naprawdę nie mogę. Po prostu nie mogę.

Pod koniec 2016 roku Guns N’ Roses odbył trasę koncertową po Ameryce Południowej (Steven Adler pojawił się gościnnie na koncercie w Buenos Aires), na którą złożyło się trzynaście koncertów, i na którą sprzedało się łącznie 565 tysięcy biletów, co dało zespołowi zysk w wysokości 56,5 miliona dolarów. Najwięcej osób obejrzało dwa koncerty w Buenos Aires, na które sprzedano łącznie 105 tysięcy biletów. Na początku 2017 roku grupa natomiast wystąpiła w Australii, gdzie stałym gościem był Angus Young z AC/DC, z którym wykonywała utwory „Whole Lotta Rosie” i „Riff Raff”.

27 maja 2017 roku w Dublinie wystartuje europejska część trasy Guns N’ Roses. 20 czerwca grupa zagra na stadionie Energa w Gdańsku. Będzie to trzeci koncert Guns N’ Roses w naszym kraju (w 2006 roku grupa zagrała w Warszawie, a w 2012 w Rybniku), ale pierwszy ze Slashem i Duffem w składzie. Podczas koncertu w Warszawie gościnnie do Gunsów dołączył Izzy Stradlin. Czy tym razem muzycy przygotują jakąś niespodziankę?

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także