Metallica sprawiła, że Babymetal przestały bać się metalu

/ 15 lutego, 2017

Członkinie zespołu Babymetal spotkały się na jednej scenie z Metallicą na festiwalu Japan's Summer Sonic w Osace w 2013 roku. Dziewczyny miały okazję obejrzeć tam występ zespołu Larsa Ulricha i Jamesa Hetfielda i przyznały, że były nim bardzo zaskoczone.

Lars Ulrich chce, żeby Lady Gaga dołączyła do Metalliki na stałe

W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu „Metal Hammer” Su-metal powiedziała:

Byłam taka zaskoczona! Zastanawiałam się: „Co to u licha ma być?”. Zaciekawiło mnie, że zamiast słuchać ich muzyki uszami, odczuwałam ją całym moim sercem.

Do tamtej pory myślałam, że metal to coś obcego i strasznego, ale dzięki temu koncertowi polubiłam metal i chcę się teraz więcej o nim dowiedzieć.

Dziewczyny z Babymetal miały okazję zagrać z Metallicą w styczniu 2017 roku w Seulu. Bardzo pozytywnie wspominają ten występ.

Wchodząc na scenę czułam się nabuzowana. Jako że był to nasz pierwszy koncert w tym miejscu, razem z publicznością zastanawialiśmy się, jak podgrzać atmosferę. Ale ucieszyłam się, widząc jak ludzie aż do samego końca skaczą do piosenki „Karate”.

Przełamywanie barier

Babymetal miały okazję spotkać się nie tylko z Metallicą. Dziewczyny występowały już z Guns N’ Roses, Red Hot Chili Peppers i Robem Halfordem z Judas Priest. Rob Halford nie mógł wyjść z podziwu dla tego japońskiego tria:

Usłyszenie i zobaczenie tak mocnego i młodego japońskiego metalowego zespołu o nietypowej konwencji, który odniósł sukces na świecie, było bardzo fajne. Zaprosili mnie, by pomachać razem z nimi głową podczas tego wyjątkowego występu. To kolejny dowód na to, że kolejne pokolenia sięgają do korzeni metalu.

Tymczasem Metallica też przełamuje gatunkowe bariery. 12 lutego 2017 roku zespół wystąpił na rozdaniu Grammy razem z wokalistką pop, Lady Gagą, z którą wykonał utwór „Moth Into Flame”. Przed występem Lars Ulrich był pełen podziwu dla artystki, droczył się także, że może stać się ona stałym członkiem Metalliki:

Po naszej próbie wczoraj podszedł do mnie menadżer i powiedział: „To może być najcięższa piosenka, jaka kiedykolwiek została wykonana na Grammy”. Cięższa nawet od czterech z pięciu poprzednich występów Metalliki. (…) A teraz mamy nową wokalistkę – chociaż lepiej powiedzieć nową współwokalistkę – rozmawialiśmy o tym, żeby uczynić ją stałym członkiem Metalliki i od tej pory działać jako zespół pięcioosobowy. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Czy możliwa byłaby współpraca Metalliki z Babymetal? Su-metal proponuje, czego mogłaby nauczyć członków zespołu:

Chciałabym nauczyć Metallicę naszych ruchów tanecznych, bo tyle się od nich nauczyłyśmy: nauczyłyśmy się o metalu i interakcji z fanami.  Tego wszystkiego nauczyłyśmy się oglądając Metallicę.

Babymetal: „Karate”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także