Babymetal zapowiada nowy album. Kiedy premiera płyty?

/ 2 kwietnia, 2019

Japońska grupa Babymetal poinformowała w swoich kanałach społecznościowych, że nowy studyjny album ujrzy światło dzienne jeszcze w 2019 roku. Będzie to trzecie długogrające wydawnictwo w dorobku formacji i jednocześnie pierwsze, przy którego tworzeniu nie wzięła udziału Yuimetal.

Mimo odejścia piosenkarki, pozostałe członkinie Babymetal nie zrezygnowały z dalszej kariery i zapowiedziały, że ten rok będzie „nową erą” dla grupy. Poza płytą, zapowiedziały już pierwsze koncerty – w Yokohama Arena pod koniec czerwca i Portmesse Nagoya na początku lipca.

Poniżej wpis potwierdzający zapowiedź nowej płyty:

Babymetal bez Yuimetal

Przez niemalże cały ubiegły rok spekulowało się, że Yuimetal opuści pop-metalowy zespół, jednak na oficjalne oświadczenie musieliśmy czekać aż drugiej połowy października. Przypomnijmy, że Yuimetal opuściła kilka koncertów w 2017 roku z powody choroby, ale również w 2018 roku nie pojawiła się na scenie.

Oświadczenie zespołu:

Yuimetal wyraziła chęć powrotu do występowania z grupą po tym, jak w grudniu miała problemy ze zdrowiem. Od jej nieobecności, zarówno Su-metal jak i Moametal oraz cała ekipa czekali na jej powrót. Ostatecznie Yuimetal zdecydowała, że nie będzie występowała na trasie Babymetal World Tour 2018 w Japonii i że nie będzie już częścią zespołu. Dziękujemy jej za cały wkład i życzymy szczęścia w przyszłych projektach.

Po ogłoszeniu odejścia piosenkarki, Babymetal opublikował kompozycję „Starlight”:

%%REKLAMA%%

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także