Bad Religion publikują kolejny utwór. Nowa płyta w drodze?

/ 14 listopada, 2018

W ostatnim czasie w sieci pojawiły się utwory „The Kids Are Alt-Right” oraz „The Profane Rights Of Man”, a teraz grupa Bad Religion podzieliła się z fanami kompozycją „My Sanity”. O tym, że wszystkie te kompozycje to zapowiedzi nowej płyty w wywiadzie dla „LA Weekly” potwierdził gitarzysta Brett Gurewitz.

Bad Religion wyśmiewają Trumpa i prawicowe ruchy w nowej piosence

Opublikowane do tej pory kompozycje potwierdzają, że będzie to album zaangażowany społecznie i politycznie, jasno piętnujący nieodpowiadające muzykom aspekty życia – czyli dokładnie taki, do jakiego zespół Bad Religion nas przyzwyczaił.

Poniżej wspomniany utwór „My Sanity”:

Bad Religion to jedna z najbardziej wpływowych i intelektualnych grup punkowych. Na jej czele stoi Greg Graffin, który ma tytuł doktora nauk biologicznych i jest wykładowcą uniwersyteckim, a na gitarze gra Brett W. Gurewitz, właściciel niezależnej wytwórni Epitaph. Grupa słynie z prostych, krótkich i melodyjnych piosenek z tekstami Graffina, które w elokwentny i akademicki sposób poruszają tematy polityczne oraz społeczne.

Zespół powstał w 1980 roku, ale zadebiutował w 1982 albumem „How Could Hell Be Any Worse?”. Sławę zdobył dopiero pod koniec lat 80. za sprawą płyt „Suffer”, „No Control” i „Against The Grain”.

Grupa regularnie koncertuje i wydaje nowe płyty. Ostatnia z nich ukazała się w 2013 roku pod tytułem „True North”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także