Bad Religion wyśmiewają Trumpa i prawicowe ruchy w nowej piosence

/ 21 czerwca, 2018

Najnowszy utwór Bad Religion nazywa się „The Kids Are Alt-Right” (nawiązanie do utworu „The Kids Are Alright The Who) i wyśmiewa prawicową propagandę, co wymownie podkreśla zabawny, animowany teledysk.

Travis Barker (Blink-182) ponownie w szpitalu

Poniżej możecie zapoznać się z nowym utworem Bad Religion, „The Kids Are Alt-Right”.

Czy jest to zapowiedź nowej płyty? Tego jeszcze nie wiemy, ale grupa dała do zrozumienia, że przymierza się do nagrania nowego materiału. Jeszcze w 2017 roku wokalista Greg Graffin powiedział, że zespół planuje wydać nowy album przed swoimi 40. urodzinami, które wypadają na 2020 rok.

Bad Religion to jedna z najbardziej wpływowych i intelektualnych grup punkowych. Na jej czele stoi Greg Graffin, który ma tytuł doktora nauk biologicznych i jest wykładowcą uniwersyteckim, a na gitarze gra Brett W. Gurewitz, właściciel niezależnej wytwórni Epitaph. Grupa słynie z prostych, krótkich i melodyjnych piosenek z tekstami Graffina, które w elokwentny i akademicki sposób poruszają tematy polityczne oraz społeczne.

Zespół powstał w 1980 roku, ale zadebiutował w 1982 albumem „How Could Hell Be Any Worse?”. Sławę zdobył dopiero pod koniec lat 80. za sprawą płyt „Suffer”, „No Control” i „Against The Grain”.

Grupa regularnie koncertuje i wydaje nowe płyty. Ostatnia z nich ukazała się w 2013 roku pod tytułem „True North”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także