Bad Wolves nagrali swoją wersję „Zombie” w hołdzie Dolores O'Riordan [AUDIO]

/ 19 stycznia, 2018

15 stycznia Dolores O'Riordan miała wejść do studia nagraniowego wraz z zespołem Bad Wolves, żeby przygotować nową wersję największego przeboju The Cranberries„Zombie”. Do spotkania niestety nie doszło, a wieczorem tego samego dnia w mediach pojawiła się informacja o śmierci wokalistki.

Machine Head udostępnili nowy teledysk

Mimo tych przykrych okoliczności zespół postanowił opublikować swoją wersję ponadczasowego przeboju. Jak przekonują członkowie grupy – w hołdzie Dolores O'Riordan i w celu wsparcia dzieci, które osierociła:

Kilka słów postanowił powiedzieć wokalista Bad Wolves, Tommy Vext:

Było zaszczytem wiedzieć, że spodobała jej się nasza wersja utworu i zgodziła się go ponownie zaśpiewać. Jesteśmy niezwykle poruszeni informacją o śmierci Dolores, a szczególnie faktem, że osierociła troje dzieci. Cały dochód z utworu przekażemy jej dzieciom. 

Walczyła z depresją

Portal TMZ zacytował jednego z przyjaciół Dolores O’Riordan, który przypomniał, że wokalistka od lat zmagała się z wieloma problemami:

Dolores próbowała przedawkować leki w 2013 roku – mówiła wówczas, że cierpi na depresję i załamanie psychiczne po tym, jak zdiagnozowano u niej chorobę afektywną dwubiegunową. Uważała, że niektóre z jej dolegliwości wynikają z faktu, iż w dzieciństwie była molestowana.

Dodatkowym problemem, który również wpływał na funkcjonowanie artystki był poważny problem z plecami – o tym również wspominali jej przyjaciele. To właśnie z tego powodu The Cranberries zostali zmuszeni do odwołania kilku koncertów. Wiadomo, że Dolores O’Riordan musiała radzić sobie z ogromnym bólem.


Dolores Mary Eileen O'Riordan urodziła się 6 września 1971 roku w irlandzkim mieście Limerick. W 1990 roku stanęła na czele zespołu The Cranberries, z którym zadebiutowała trzy lata później albumem „Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?”. Płyta dotarła na szczyt irlandzkiej i brytyjskiej listy przebojów. Prawdziwy sukces nadszedł jednak dopiero z wydaną w 1994 roku płytą „No Need To Argue”, która osiągnęła multiplatynowe nakłady na całym świecie i przyniosła takie przeboje jak „Zombie” i „Ode To My Family”.

Grupa odnosiła sukcesy przez całe lata 90., jednak w 2003 roku ogłosiła zawieszenie działalności. Dolores wydała dwa solowe albumy („Are You Listening?” z 2007 i „No Baggage” z 2009), po czym powróciła do reaktywowanej grupy. Od tamtej pory The Cranberries wydali jeszcze dwie płyty: „Roses” ukazała się w 2012 roku, „Something Else” w marcu 2017.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także