Marek Piekarczyk odchodzi z TSA?

/ 19 stycznia, 2018

Jak informuje serwis, Marek Piekarczyk pod koniec marca przestanie być wokalistą formacji TSA. Grupa ma jednak kontynuować swoją działalność.

Guns N' Roses podsumowuje trasę

Grupa ma zaplanowanych w najbliższym czasie 8 koncertów. Ostatni z nich odbędzie się 24 marca w Gostyniu i to właśnie wtedy ma odbyć się pożegnalny koncert z Piekarczykiem w składzie.

Przypomnijmy, że już na początku grudnia pojawił się wpis na oficjalnym profilu artysty w serwisie Facebook, z którego dowiedzieliśmy się, że koncert w Gomunicach miał być „prawdopodobnie ostatnim koncertem TSA z Markiem Piekarczykiem jako wokalistą”. Wpis jednak zniknął po kilku godzinach, ale spekulacje na ten temat od razu się nasiliły. 

O tym, że Piekarczyk odejdzie z zespołu świadczy także wpis Krzysztofa Wałeckiego, obecnego wokalisty Oddziału Zamkniętego, który na swoim Facebooku napisał:

Na chwilę obecną w sieci nie pojawiło się oficjalne oświadczenie zespołu. 

TSA to jedna z najważniejszych grup w historii polskiego rocka. Powstali w 1979 roku w Opolu. Wraz z Katem oraz Turbo kładli podwaliny pod rodzimą muzykę metalową. Marek Piekarczyk, do zespołu stworzonego z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka, dołączył dwa lata później. Wówczas wykrystalizował się klasyczny skład TSA – Nowak, Piekarczyk, perkusista Marek Kapłon, gitarzysta Stefan Machel oraz basista Janusz Niekrasz. Nagrania formacji w latach 80. cieszyły się ogromną popularnością, płyty (najsłynniejsze: „Live”, „TSA” oraz „Heavy Metal World”) sprzedawały się w kilkusettysięcznych nakładach. Później dochodziło do konfliktów wewnątrz, w 1983 odeszli Nowak i Kapłon. Pod koniec lat osiemdziesiątych – również Piekarczyk. Przez co, w następnej dekadzie, istniały jednocześnie dwa oblicza grupy – TSA (Nowaka i Piekarczyka) oraz TSA Evolution (w której grał m.in. Machel i Niekrasz). Szybko jednak obie formacje zostały rozwiązane. W 1998 TSA powróciło, jednak dopiero dwa lata później doszło do reaktywacji oryginalnego składu, od tamtej pory grupa intensywnie koncertowała, ale nagrała tylko jeden studyjny album – „Proceder” (2004). 

szy I fot: Romana Makówka

KOMENTARZE

Przeczytaj także