Bad Wolves przekazał 250 tysięcy dolarów dla rodziny Dolores O'Riordan

/ 20 czerwca, 2018

15 stycznia wokalistka Dolores O'Riordan miała wejść do studia nagraniowego wraz z zespołem Bad Wolves, aby przygotować nową wersję największego przeboju The Cranberries – mowa oczywiście o „Zombie”. Do spotkania jednak – niestety – nie doszło, a wieczorem tego samego dnia w mediach pojawiła się informacja o śmierci irlandzkiej artystki.

Josh Homme podczas koncertu w Warszawie: Jesteście przyszłością Europy

Zespół postanowił opublikować ostatecznie swoją wersję tego utworu, a także nakręcił do niej teledysk. Ponadto muzycy metalcore'owej formacji postanowili wesprzeć dzieci, które osierociła wokalistki The Cranberries. Jak poinformowali w mediach społecznościowych, zysk ze sprzedaży singla „Zombie” (w wysokości 250 tysięcy dolarów) został przeznaczony dla jej rodziny.

11 maja tego roku Bad Wolves wydali swój najnowszy album zatytułowany „Disobey”.

Rzecznik O’Riordan, Lindsey Holmes, wyjawił, co artystka myślała o tej wersji legendarnej kompozycji:

Dolores była podekscytowana myślą zaśpiewania w przeróbce tego ponadczasowego przeboju, nagranej przez amerykański zespół Bad Wolves. Mimo że ta wersja znacznie różni się od oryginalnej, Dolores stwierdziła, że jest „zabójcza” i zaintrygowały ją subtelne zmiany tekstu, które czyniły utwór aktualnym w dzisiejszych czasach, tak jak jej wersja była aktualna w latach 90.

W ramach ciekawostki można także dodać, że Spotify, czyli jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych, nie tak dawno wytypował 16 kompozycji, które mogą stać się największymi przebojami nadchodzących wakacji. Lista letnich hitów platformy powstała w oparciu między innymi o wyniki utworów w rankingach popularności, analizę zaangażowania słuchaczy oraz dzięki ekspertom serwisu streamingowego. Na liście, obok artystów z kręgu muzyki pop czy r'n'b, znalazła się również formacja Bad Wolves i wspomniana przeróbka legendarnego utworu The Cranberries

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także