Barney Greenway (Napalm Death) ostro o nacjonalizmie w Europie Wschodniej

/ 6 września, 2018

Napalm Death nigdy nie bał się komentarzy społecznych i politycznych. Wokalista Mark „Barney” Greenway tym razem wyraził zaniepokojenie pewnymi trendami w niektórych krajach europejskich i wysunął odważne porównanie.

Barney Greenway: Boję się, że ateizm stanie się religią

W wywiadzie dla „Metal Nexus” Greenway wyraził swoją opinię na temat aktualnej sytuacji na świecie. Na początku powiedział:

Wszyscy mówią, że świat jest teraz w krytycznym punkcie, ale wiesz co? Jeśli to prawda, do jest w nim od 200 lat. Teraz pewne sprawy po prostu wyraźniej widać.

Jednym z problemów według lidera Napalm Death jest amerykański prezydent Donald Trump, którego nazwał „okropnym człowiekiem”, drugim problemy ekologiczne. Najwięcej uwagi poświęcił natomiast sytuacji w Europie:

W Europie, zwłaszcza na południu i na wschodzie dzieją się bardzo niepokojące rzeczy. W niektórych europejskich krajach powstają organizacje w stylu Hitlerjugend, które popierane są przez rząd, które są akceptowane.

To bardzo dziwne czasy. Można pomyśleć, że Europa jako kontynent, wyciągnęła wnioski z tego, co stało się w latach 30. i 40. XX wieku. Ale historia zdaje się powtarzać i robi się coraz gorzej.

Barney Greenway nie uściślił, jakie konkretnie kraje europejskie ma na myśli.

Napalm Death to brytyjski zespół grindcore’owy, który zadebiutował w 1987 roku albumem „Scum”. Ich utwory są szybkie, krótkie, ostre i wypełnione niebywałą energią. Grupie przewodzi charyzmatyczny wokalista Mark „Barney” Greenway, którego osobowość sceniczna skupia uwagę widzów. Ostatni album Napalm Death ukazał się w 2015 roku pod tytułem „Apex Predator – Easy Meat”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także