Luxtorpeda zapowiedziała wielki koncert z wyjątkowymi gośćmi

/ 6 września, 2018

13 października 2018 roku w MTP w Poznaniu odbędzie się specjalny koncert Luxtorpedy, na którym pojawi się wielu specjalnych gości. Zagrają zespoły, w których swego czasu grał Litza, czyli KNŻ, Acid Drinkers, 2Tm2,3, Flapjack i Turbo.

Szczegóły nowej płyty i trasy wokalisty Luxtorpedy

Litza tak nam mówi o zbliżającym się koncercie, który nie przez przypadek odbywa się w roku, w którym on skończył 50 lat:

To było moje marzenie, żeby zrobić jeszcze w tym jubileuszowym roku taki koncert, gdzie na scenie zagrają wszystkie rockowe zespoły, w których grałem. Udało mi się zaprosić wszystkich i z każdym z tych zespołów zagram parę utworów. Jedynie zabraknie Kazika, bo będzie z żoną za granicą, ale za to będą godni zastępcy jego głosu. Ich imiona i ksywy też zaczynają się na K, więc nazwa KNŻ zostaje.

Niektóre zespoły zagrają po 5-6 numerów, inne po 3. Będzie to prawie 2-godzinny koncert z gośćmi. A do tego półtorej godziny zagra Luxtorpeda.

Litza zapewnia, że każdego z koncertów nie może się doczekać, ale niektóre będą dla niego bardziej wyjątkowe:

Z 2Tm2,3 gramy obecnie koncerty, więc nie będzie to tak ekscytujące, jak występ z Wojtkiem Hoffmannem i Grzegorzem Kupczykiem, gdzie zagramy płyty z „Kawalerii szatana” Turbo. Z Acidami zagramy coś z moich ulubionych płyt. Chciałbym, żeby ten koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem pewnego hymnu, ale nie mogę zdradzić niespodzianki. To coś, co wszyscy będą mogli śpiewać.

Może być to też ostatnia szansa, by w najbliższych miesiącach zobaczyć Luxtorpedę na żywo, gdyż grupa nie planuje trasy. Nie oznacza to jednak, że wrzuca na luz:

Budujemy teraz studio, w którym chcemy nagrać nową płytę. Jesień i wiosna będzie bez naszych koncertów, będziemy pracować nad nowym materiałem, żeby latem móc zaprezentować kilka nowych kompozycji.

Biley na koncert w Poznaniu są w cenie 50 PLN, a od 8 października – 65 PLN.

Tymczasem już 8 września Luxtorpeda wystąpi w Parczewie na Bateria RockPorozumienie Fest obok Zenka, Ox, Porozumienia i Livetsord.

rf | fot. Facebook

KOMENTARZE

Przeczytaj także