Beata Kozidrak usłyszała wyrok za jazdę po pijanemu

/ 10 listopada, 2021

Wokalistka zespołu Bajm, Beata Kozidrak, kilkanaście dni temu usłyszała wyrok za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Informacja o jego wysokości dopiero dziś trafiła do mediów.


PAP poinformował, że Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów wydał 29 października nieprawomocny wyrok, z którego wynika, iż Beata Kozidrak – za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu – skazana została na sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

Dodatkowo sąd orzekł, że wokalistka zespołu Bajm nie będzie mogła prowadzić pojazdów mechanicznych przez pięć lat, a także zobowiązana została do zapłacenia 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Sąd przyznał, że „okoliczności i wina oskarżonej nie budzą wątpliwości”.

Prokuratura Okręgowa nie jest jednak zadowolona z wyroku i zapowiedziała odwołanie.

W ocenie oskarżyciela publicznego orzeczona wobec oskarżonej kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności popełnienia czynu – stanu nietrzeźwości, jak też stopnia zagrożenia bezpieczeństwa, które swoim zachowaniem wywołała oskarżona

– powiedziała rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej, prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Beatę Kozidrak zatrzymano 1 września na warszawskim Mokotowie. Badanie alkomatem wykazało dwa promile w wydychanym powietrzu. Wokalistka niedługo po tym fakcie wydała oświadczenie:

Kochani, przepraszam wszystkich. Wiem, że Was zawiodłam. Z całego serca żałuję tego, co się wczoraj wydarzyło. Bardzo…

Opublikowany przez Beata Kozidrak Czwartek, 2 września 2021
KOMENTARZE

Przeczytaj także